دانشگاه صدا و سیما
اخبار

برگزاری همایش هوش مصنوعی و رسانه در دانشگاه صدا و سیما

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دانشگاه صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران از امروز (چهارشنبه ۲۹ دی ماه) اقدام به برگزاری همایش هوش مصنوعی و رسانه خواهد کرد. دبیری علمی این همایش را، که برای دستیابی به تعامل بیشتر میان دانشگاه و صنعت برگزار می‌گردد، دکتر راهیل مهدیان طرقی، مدرس دانشکده فنی و مهندسی رسانه، دکترای مهندسی برق-مکاترونیک با گرایش هوش مصنوعی از دانشگاه ایالتی زارلند (آلمان) بر عهده گرفته است.

دکتر مهدیان طرقی ضمن اعلام این خبر به اهمیت و ضرورت پرداختن رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی صدا و سیما به فناوری جدید روز و مبحث هوش مصنوعی، که روز به روز جای خود را بیشتر در فضای فناوری کشور باز می‌کند، اشاره کرد. دانشگاه صدا و سیما نیز که هدف پرورش نیروهای انسانی آشنا به مباحث علمی جدید را در دستور کار خود قرار داده، بر اساس رسالت علمی خود، در راستای توجه به اهداف کلان کشور در زمینه ارتقای سطح کیفی فناوری و بهره‌گیری از امکانات علمی هوش مصنوعی تصمیم به برگزاری همایشی در موضوع ارتباط رسانه با هوش مصنوعی گرفته است.

دبیر علمی همایش هوش مصنوعی و رسانه درباره نحوه شرکت علاقه‌مندان به حضور در این همایش توضیح داد: امکان شرکت در این همایش از طریق فضای مجازی وجود دارد و علاوه بر ارائه مباحث علمی مربوط به حوزه هوش مصنوعی و ارتباط رسانه با این امر، در جریان برگزاری همایش به تمامی سوالات مطرح‌شده از سوی شرکت‌کنندگان در این زمینه پاسخ داده می شود.

مهدیان طرقی درباره چگونگی اجرای بخش پرسش و پاسخ و طریقه پاسخگویی به سوالات مطرح‌شده از سوی شرکت‌کنندگان این همایش در فضای مجازی افزود: مسئولان برگزارکننده همایش در دانشگاه صدا و سیما وبگاهی برای برگزاری همایش هوش مصنوعی و رسانه در نظر گرفته‌اند. به طوری که این وبگاه از سخنرانی‌ها استفاده بهینه می‌کند و در آخر همایش به صورت مجازی افراد می‌توانند از محتواهای علمی آن استفاده کنند.

فناوری‌های نوین کلید اصلی پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی هستند

مدرس دانشکده فنی و مهندسی رسانه در اشاره به عوامل اجرایی و مشارکت‌کننده در برگزاری همایش هوش مصنوعی و رسانه و نتایج پیشبینی‌شده مترتب بر برگزاری این همایش اعلام کرد که محققان هوش مصنوعی و رسانه‌های دیجیتال در این سمپوزیوم شرکت می‌کنند و این همایش سبب تعامل بیشتر بین صنعت و دانشگاه خواهد شد. شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی دستاوردهای خود را در این همایش به نمایش می‌گذارند و به تعریف پروژه‌های مختلف خود با هدف رفع نیاز کشور در زمینه هوش مصنوعی می‌پردازند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

وبینار رایگان «رباتیک را آسان یاد بگیر» در بهمن ماه برگزار خواهد شد

مقاله قبلی

نشست علمی «آینده مشاغل و مشاغل آینده» برگزار شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.