همایش شهر هوشمند
اخبارهوش مصنوعی در ایران

دومین همایش شهر هوشمند در شیراز برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

  در دومین همایش شهر هوشمند که در شهر شیراز برگزار می‌شود، در نظر دارد تا آخرین دستاوردهای پژوهشی خود را در زمینه هوشمندسازی سطح علمی و عملیاتی پژوهشگران ارائه کند. این همایش در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

  در این همایش شهر هوشمند موضوعات مهمی نظیر هوش مصنوعی، رباتیک، اینترنت اشیاء، شبکه‌های جدید مخابراتی، شهر هوشمند و سازه یا خانه‌های هوشمند مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین، اپراتورهای کشور برای ارائه بستر مطمئن توسعه هوش مصنوعی، می‌کوشند تا سیم‌کارت هوشمند خود را معرفی نمایند. به نحوی که بتواند در آینده توسعه شهری و تحقق ایده شهر هوشمند یک بستر شبکه‌ای کارآمد فراهم شود.

  این اپراتورها در نظر دارند برای ایجاد اطمینان عمومی نسبت به سرویس‌های جدید خود، طی این همایش تا حدی از عمق فنی این شبکه‌ها نیز صحبت کنند و نشان دهند که هسته هوش مصنوعی این شبکه‌ها چگونه عمل می‌کند و چطور می‌تواند تسهیل‌کننده مسیر برای تحقق ایده شهر هوشمند باشد.

  همچنین، این اپراتورها با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در این زمینه دارند، تلاش خواهند کرد تا با تمایز خود از سایر شرکت‌های فعال داخلی و خارجی در زمینه تأمین زیرساخت‌های مخابراتی کشور، به نوعی در پیوند هر چه بیشتر هوش مصنوعی با زیست انسانی عملگرا و ایده‌پردازانه‌تر عمل کنند.

  آشکارا پیداست که هر نوع توسعه‌ای زیرساختی یا روساختی در زمینه هوش مصنوعی و تجهیز پلتفرم‌های مدیریت شهری به این فناوری‌ها، تنها با میانجیگری اپراتورهای تأمین‌کننده اینترنت ممکن است؛ بنابراین اشتباه نیست اگر بگوییم که زیرساخت‌های مخابراتی کشور به طور مستقیم در توسعه هوش مصنوعی در بسترهای پلتفرمی کشور تأثیر بسزایی خواهند داشت.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ناسا به کمک هوش مصنوعی تصاویر ساختگی کائنات را درست کرد

  مقاله قبلی

  امکان کنترل هوش مصنوعی فوق هوشمند وجود ندارد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.