40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوا و فضا حمایت می‌شود

از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوا و فضا حمایت می‌شود

نخستین همایش سراسری کیویست در حالی برگزار شد که برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوا و فضا، فناور و استارتاپ‌های فعال در این زمینه در آن حضور داشتند. در این همایش که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه و دکتر روح‌الله ذوالفقاری، معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی به تعدادی از فناوران و تیم‌های تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوا و فضا جوایزی اهدا کردند.

حسن سالاریه، رئیس سازمان فضایی ایران نیز در این همایش حضور داشت. وی در سخنانی در جمع فناوران و تیم‌های تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوا و فضای کشور بیان داشت که صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای فعالان نوآوری و فناوری صنعت فضایی تسهیلات چشمگیری را در نظر گرفته است. وی در ادامه افزود: «در چند سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوا و فضا و مراکز رشد دانشگاهی در عرصه فضایی حضور داشته‌اند. همچنین ما در حوزه بهره‌وری و بهره‌برداری از ماهواره و تصاویری که ماهواره‌های سنجشی در اختیار قرار می‌دهند، رشد معقول و آرامی داشتیم و در پرتو این پیشرفت، شرکت‌هایی در این زمینه به وجود آمدند و بخش‌های تجاری به اهمیت این قضیه پی بردند و نظرشان به این شرکت‌ها جلب شد.»

رئیس سازمان فضایی ایران در ادامه سخنان خود در این همایش، با اشاره به اهمیت مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: «با توجه به پایین بودن ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها و در عوض، دانش‌محور بودن آن‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه‌ها در این زمینه کمک‌رسان خواهند بود. البته ما در زمینه طراحی ساخت ماهواره و تجهیزات و المان‌های ماهواره‌ای نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بیشتری خواهیم بود.»

به عقیده سالاریه، کشور در چند سال گذشته با افت سرمایه‌گذاری در زمینه پرتاب ماهواره مواجه بوده است. وی در این خصوص تصریح کرد: «فرایند پرتاب ماهواره در چند سال گذشته تا حدودی با افت سرمایه‌گذاری دولتی مواجه بوده و این موضوع گویای این است که ما در این زمینه عقب افتاده‌ایم. این عدم پیشرفت کاملاً مشهود است و راه چاره جبران مافات است.» وی افزود:‌ «ما تمامی تلاشمان را خواهیم کرد که مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه‌ها در افق ۱۴۰۴ در حوزه فناوری‌های سخت، ساخت ماهواره و ساخت المان‌های مرتبط با ماهواره، با سرعت قابل‌قبولی فعال شده، به پیش بروند.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]