Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 نقش حیاتی تحول دیجیتال و هوشمندسازی در شرکت ملی پست ایران

نقش حیاتی تحول دیجیتال و هوشمندسازی در شرکت ملی پست ایران

دکتر محمدرضا قادری کرکانی، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران و راهبر حوزه فناوری و برنامه‌ریزی این شرکت، بقای شرکت پست را در گرو تحول دیجیتال و هوشمندسازی دانست و گفت: الزام و راه حلی ضروری که در کسب و کار برای رشد و بقای این شرکت و عملکرد مطلوبش به عنوان پیشران اقتصاد دیجیتال وجود دارد تحول دیجیتال و هوشمندسازی است.

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست ایران، محمدرضا قادری کرکانی در این باره چنین توضیح داد: شرکت ملی پست ایران طرح تحول دیجیتال را بنا بر ضرورت و اقتضای فضای کسب و کار از آغاز سال ۱۳۹۸ با بازنگری در برنامه راهبردی این شرکت شروع کرد. در دوره جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تحول دیجیتال به عنوان مأموریت اصلی شرکت ملی پست اعلام گردید.

او در مورد رویکردهای تازه شرکت ملی پست برای هوشمندسازی و تحول دیجیتال گفت: این شرکت در روش نوین کسب و کار پلتفرمی خود در تلاش است که با تمرکز بر گسترش و هوشمندسازی زیرساخت‌های لجستیکی، نیاز‌های تجاری را برآورده کند و خدمات لازم را برای تکمیل زنجیره ارزش هر خرید و فروش در کشور و حتی در خارج از کشور، برای هر تامین‌کننده و خریدار با هر مقیاسی فراهم کند. البته فرایند هوشمندسازی و اجرای طرح تحول دیجیتال با همکاری شریک‌های تجاری و راهبردی این شرکت، یعنی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های بخش خصوصی، به انجام می‌رسد.

پست

دکتر قادری کرکانی افزود: برای دستیابی به این هدف، بر اساس مطالعات آسیب‌شناسی سازمان مدیریت صنعتی در شرکت ملی پست ایران، که در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به انجام رسیده بود و همچنین گفتگوهای میدانی با مدیران ستادی و عملیاتی شرکت، هفتاد و دور محور به عنوان زیرطرح‌های طرح تحول دیجیتال شناسایی شد و یازده کمیته‌ راهبری نیز کار هدایت اجرای آن زیرطرح‌ها را بر عهده گرفتند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران درباره برنامه زمانی طرح‌های این شرکت برای تحول دیجیتال و هوشمندسازی اظهار کرد: طرح‌های ما به لحاظ زمانی به سه دسته تقسیم شده‌اند. نخست اقدامات کوتاه‌مدت که مربوط به پیرایش و آماده‌سازی می‌شود. سپس فعالیت‌های میان‌مدت که شامل اصلاح و تغییر است. در نهایت نیز طرح‌های بلندمدت در زمینه توسعه زیرساخت‌های نوین و تثبیت تغییر را در نظر گرفته‌ایم.

او درباره چند و چون اجرایی شدن این طرح‌های سه‌گانه برای تحول دیجیتال و هوشمندسازی شرکت پست ابراز داشت: اقدامات کوتاه‌مدت و میان‌مدت تا اندازه قابل قبول و مطلوبی به انجام رسیده است؛ اما در مورد اقدامات بلندمدت با توجه به محدودیت‌های اعتباری، تغییرات مدیریتی گوناگون و شیوع جهانی بیماری کرونا، بخشی از این طرح‌ها مانندِ توسعه ناوگان، سامانه‌های تفکیک هوشمند و بازنگری در فرایند‌ها و خطوط رهسپاری و سامانه یکپارچه GNAF و بسیاری از فرایند‌های پشتیبانی و مدیریت توسعه به ثمر نشسته است و تعدادی از طرح‌ها نیز تا مرحله تدوین RFP یا انتخاب مشاور برای اجرا پیش رفته و در برنامه و بودجه سال آینده نهایی کردن آن‌ها پیش‌بینی شده است.

راهبر حوزه فناوری و برنامه‌ریزی شرکت ملی پست ایران به اضافه شدن سه زیرطرح به به طرح‌های تحول دیجیتال پست نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس تعریف کلان‌طرح توسعه شبکه ملی اطلاعات، سه زیرطرح با عنوان‌های «تولید و توسعه نقشه بومی»، «راه‌اندازی شبکه رایانه ملی» و «ساماندهی کسب و کار‌های اینترنتی»، به طرح‌های ما افزوده شدند که این امر با توجه به مأموریت‌های اساسنامه شرکت ملی پست و همخوانی با مدل جدید کسب و کار دیجیتال شرکت پست صورت گرفته است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.