سامانه هوشمند کنترل کرونا
اخبارهوش مصنوعی در ایران

آغاز فعالیت آزمایشی سامانه هوشمند کنترل کرونا به دستور رئیس جمهور

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری، امیدوار است که تا چند روز آینده ۷۰ درصد از جمعیت کشور واکسینه شوند. وی همچنین فرمان آغاز فعالیت آزمایشی سامانه هوشمند کنترل کرونا را هم صادر کرد.

  به گزارش هوشیو و به نقل از دنیای اقتصاد، رئیسی در جلسه ستاد ملی کرونا به نزدیک شدن آمار افراد واکسینه شده به حدود ۷۰ درصد جمعیت هدف اشاره کرد و گفت: «امروز به جایی رسیدیم که به جای اعمال محدودیت‌های جدید، باید برای رفع محدودیت‌ها برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کنیم. البته باید مراقب باشین در اجرای دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی سستی در کار نباشد.»

  ایشان همچنین با تاکید بر ضرورت کنترل دقیق ورود و خروج افراد از کشور گفت: «افرادی که در این کنترل‌ها مشکوک به ابتلا باشند، حتما نیاز به قرنطینه شدن دارند.».

  رئیسی معتقد است محدودیت‌های هوشمند باید جای محدودیت‌ها و تعطیلی کسب‌و‌کارها را بگیرد و این موضوع نیازمند برنامع‌ریزی دقیق است. رئیس جمهور می‌گوید: «سامانه هوشمند کنترل کرونا که برای کنترل این بیماری طراحی شده باید به شکل آزمایشی اجرا شود و همه دستگاه‌ها با هماهنگی کامل اطلاعات لازم برای تکمیل این سامانه را در اختیار وزارت بهداشت قرار بدهند.»

  رئیس جمهور با استقبال از پیشنهاد استفاده از کارشناسان هوش مصنوعی به منظور تکمیل این سامانه گفت: «نکته دیگری که اهمیت زیادی دارد تهیه پیوست اطلاع‌رسانی درباره کارآمدی این سامانه است تا همزمان با اجرای آزمایشی سامانه، از عملکرد آن اطمینان حاصل شود و به نگرانی‌ها درباره عملکردش نیز پاسخ داده شود.»

  آمار مبتلایان

  طبق اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ده هزار و ۸۴۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۵۶۷ نفر بستری شدند. در این بازه زمانی ۲۸۰ نفر نیز به دلیل ابتلا به کووید – ۱۹ جان خود را از دست دادند. همچنین ۶ هزار و ۴۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت هستند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ مدل های رمزگشا (قسمت هفتم)

  مقاله قبلی

  GPT-3: قابلیتی خلاقانه در پردازش زبان طبیعی (NLP)

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.