اصفهان
اخبار

دیواره‌های لمسی به کمک هوش مصنوعی و به دست متخصصین کشورمان در اصفهان ساخته شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز اصفهان، یک تیم تحقیقاتی از نخبگان جوان هوش مصنوعی، موفق شدند دیوار لمسی تاچ فیت را برای نخستین‌بار در کشور طراحی و بومی‌سازی کنند.

  فیروز احمدی، مدیر این تیم تحقیقاتی اشاره داشت که این تحقیق ۳ سال به طول انجامیده است و در طراحی محصول نهایی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای گوناگونی استفاده شده است. این محصول به کمک فناوری هوش مصنوعی و واقعیت افزوده ساخته شده است. در بخش سخت‌افزاری آن اجزاء متفاوتی نظیر پروژکتور، سنسور تشخیص صحنه، RFID Reader و Processors به‌کاررفته است. در بخش نرم‌افزاری نیز اجزایی نظیر بازی‌ها، پنل مدیریتی برای کنترل و نظارت بر فعالیت‌های ورزشکاران به همراه نصب نرم‌افزارها و بازی‌های مختلف برای کاربران از ویژگی‌های این محصول به‌حساب می‌آید.

  اصفهان

  به گفته یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی که از شهر اصفهان هستند، هدف از ارائه این محصول به‌دست‌آوردن شرایطی است که در آن ورزشکاران بتوانند باتوجه‌به بیماری کرونا و امیکرون در منازل و یا وضعیت قرنطینه تمرینات حرفه‌ای خود را ادامه داده و شرایط ایده‌آل فیزیکالی خود را حفظ کنند. زیرا این محصول با طراحی سنسورهای مجزا امکان فعالیت‌هایی نظیر دوندگی و تمرینات پرتحرک را برای کاربر فراهم می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌تواند در ایجاد هماهنگی‌های عصبی بین عضلات ورزشکار کارآمد باشد. همچنین، کودکان و نوجوانان می‌توانند علاوه بر استفاده از مزایای سرگرمی و بازی این محصول، از امکانات آن در بعد آموزش نیز بهره‌‌مند شوند.

  عضو این تیم تحقیقاتی همچنین اشاره کرد که از این محصول می‌توان در توان‌بخشی و برنامه‌های تقویت حافظه، هوش، ادراکات بصری و هماهنگی‌های اعصاب و عضلات نیز استفاده کرد. این تیم تحقیقاتی متشکل از شش نفر متخصص هوش مصنوعی بوده که سعی داشتند با ارائه این محصول نه‌تنها راه توسعه فناوری دیواره‌های لمسی را در کشور باز کنند، بلکه سالن‌های آموزشی و یا ورزشی حرفه‌ای را به نیز منازل بیاورند.

  امروزه شاهد رشد تیم‌های مطالعاتی بسیاری در کشور هستیم که به نوبه خود نویدبخش تکامل سریع‌تر هوش مصنوعی و دستاوردهای جدید این زمینه است. لازم به ذکر است که از دیگر فعالیت‌های این تیم تحقیقاتی می‌توان به طراحی سیستم‌های امنیتی تردد و نیز ساخت سامانه‌های دستیار اینستاگرام با هدف توسعه امکانات رفاهی کسب‌وکارهای مجازی اشاره کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۱]

   دانشگاه شهید چمران اهواز در انجام پروژه‌ بین‌المللی IoTrain مشارکت می‌کند

  مقاله قبلی

  رشته هوش مصنوعی در دانشگاه ؛ جزئیات تحصیل در داخل و خارج از ایران

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.