هوش مصنوعی در تسلیحات نظامی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

تحلیل رسانه آمریکایی: تکاپوی ایران برای استفاده از هوش مصنوعی در تسلیحات نظامی

1
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

وزیر اطلاعات و فناوری ارتباطات ایران در فوریه ۲۰۲۰ یک لباس فضانوردی پوشید که شبیه به لباس‌هایی بود که بچه‌ها در شب هالووین می‌پوشند و این اقدام او واکنش‌های زیادی دربر داشت. این اقدام اگرچه عجیب، اما آشنا بود و نشان می‌دهد دولت ایران به دستیابی به دستاوردهای فنی از هر راه ممکن تمایل دارد. این تحلیل وبسایت war on the rocks از اقدام محمد جواد آذری جهرمی و تلاش‌های ایران برای بکارگیری هوش مصنوعی در تسلیحات نظامی بود.

به گزارش هوشیو به نقل از انتخاب، در ادامه مطلب این رسانه آمده که در رزمایش بزرگ ماه ژانویه، نیروهای زمینی ارتش ایران اولین پهپاد خودکشی‌کننده خودکار در کشور را به نمایش گذاشتند. این پهپاد توانایی شناسایی و انهدام اهداف با استفاده از قابلیت‌های پیشرفته پردازش تصویر و هوش مصنوعی را دارد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین از یک پهپاد انتحاری انفجاری که ظاهرا با هوش مصنوعی هدایت می‌شود، صحبت کرده است.

هوش مصنوعی در تسلیحات نظامی

استفاده ایران از هوش مصنوعی در تسلیحات نظامی

war on the rocks همچنین نوشته که ایران درتلاش برای دستیابی به سلاح‌های خودمختار است و این چیز عجیبی نیست. طبق ادعای این رسانه نیروهای ایرانی با آموزش فنی و بدون محدودیت در آزمایش ذقیق سلاح، منابع لازم برای پیگیری خواسته‌های خود در زمینه دستیابی به سلاح‌های خودمختار را دارند.

در بخش دیگری از تحلیل درباره تلاش ایران برای استفاده از هوش مصنوعی در تسلیحات نظامی آمده که علاقه ارتش ایران به هوش مصنوعی و سیستم‌های خودمختار به بهترین شکل با توجه به پیگیری طولانی‌مدت آن‌ها به منظور افزایش توان و قابلیت‌های نامتقارن قابل درک است. به همین منظور است که ایران ارتش کوچکی از مهندسان تحصیلکرده در حوزه کامپیوتر را ایجاد کرده است. همچنین بخش دولتی و خصوصی ایران بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم، فناوری و مهندسی را به منظور توسعه ابزارهای هوش مصنوعی برای اهداف مختلف به خدمت می‌گیرند. متفکران نظامی ایران استفاده از این استعدادها برای ادغام هوش مصنوعی در ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین، شبکه پدافند هوایی و سیستم‌های فرماندهی کشور را بسیار ارزشمند می‌دانند.

کاهش هزینه‌های اکتشاف معدن در کشور با هوش مصنوعی

در بخش پایانی این تحلیل اشاره شده که فناوران ایرانی در حال بررسی سیستم‌های پدافند هوایی تقویت شده با هوش مصنوعی هستند تا بدون دخالت انسان از کاربردهای آن‌ها بهره ببرند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

همکاری شرکت Argo AI و Lyft برای راه‌اندازی تاکسی رباتی و خودران در آمریکا

مقاله قبلی

خدمات هوش مصنوعی برای مبتدیان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

1 اظهار نظر

  1. یکی از مهمترین بخش هاش تو قسمت نظامی پیدا کردن محصولات نظامی دشمن با تحلیل تصاویر ماهواره ایه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.