40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 گرایش هوش مصنوعی در دوران پساکرونا

گرایش هوش مصنوعی در دوران پساکرونا

بسیاری از مشارکت‌کنندگان یک پژوهش اظهار می‌کنند که گرایش هوش مصنوعی در دوران پساکرونا بیشتر بوده است و این فناوری می‌تواند رویه‌های تجاری پایدارتری ایجاد کند. استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ممکن است در ابتدا با شک و تردید همراه بوده باشد، اما گزارشات جدید نشان می‌دهند که پس از همه‌گیری کرونا، شرکت‌ها بیش از هر زمان دیگری نسبت به این فناوری اقبال نشان داده‌اند. در واقع، هم کارمندان و هم شرکت‌ها با روی گشاده‌تری از فرصت‌های ایجادشده به دست هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استقبال کرده‌اند.

بسیاری از مشارکت‌کنندگان پروژه پژوهشی Cloudera اظهار می‌کنند که هوش مصنوعی می‌تواند رویه‌های تجاری پایدارتری ایجاد کند. هر چند بسیاری از سازمان‌ها در حال حاضر، از راهکارها و طرح‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در تشکیلات اقتصادی خود استفاده می‌کنند، اما مسئولان سازمان‌ها به دنبال کاربرد بیشتر این فناوری هستند و به نظر می‌رسد هوش مصنوعی در دوران پساکرونا با استقبال بیشتری مواجه بوده و هست.

نظر شرکت‌کنندگان در این پژوهش نشان می‌دهد که مردم هم‌اکنون نسبت به چند سال پیش از این موضوع آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند که هوش مصنوعی نه‌تنها باعث از بین رفتن مشاغل نشده، بلکه هوش مصنوعی در دوران پساکرونا اشتغال‌زایی هم کرده است. سازمان‌ها قصد دارند برای اینکه بتوانند از فرصت‌های پیش‌آمده به سبب این فناوری نهایت استفاده را داشته باشند، باید آموزش کافی را به کارکنان و تیم‌های کاری خود داده یا مهارت‌های لازم را در اختیار آن‌ها قرار بدهند.

هوش مصنوعی در دوران پساکرونا

در حقیقت، شرکت‌کنندگان در نظرسنجی هوش مصنوعی در دوران پساکرونا، محدودیت‌های بودجه‌ای را به‌عنوان مانع اصلی اتخاذ طرح‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ذکر کرده‌اند. علاوه بر این، دانش‌ورزان یکی از چالش‌های مهم در راستای به‌کارگیری گسترده این طرح‌ها را عدم آگاهی نسبت به کار خود ذکر کرده‌اند.

هم دانش‌ورزان و هم مسئولان سازمان‌ها بر این نکته صحّه می‌گذارند كه علی‌رغم افزایش مقبولیت پروژه‌های هوش مصنوعی، هنوز نسبت به استفاده از اين نوع پروژه‌ها شك و ترديد وجود دارد. با این حال، اغلب مسئولان سازمان‌ها، صرفه‌جویی در هزینه‌های بالقوه و افزایش دقت و کارایی را از جمله دلایل یافتن راه‌حل برای این چالش‌ها بر می‌شمارند.

مقیاس پروژه‌های هوش مصنوعی یکی از حوزه‌هایی است که زمینه پیشرفت در آن بسیار مهیا خواهد بود. هنوز استعداد و تخصص مورد نیاز برای بهره‌گیری از پروژه‌های بزرگ هوش مصنوعی به اندازه کافی وجود ندارد؛ به همین دلیل باید برای برخی از چالش‌ها رویکردهای نوآورانه‌ای اندیشید. با این حال، اگر بخواهیم از فعالیت فناوری هوش مصنوعی در دوران پساکرونا سخن بگوییم، باید اظهار کنیم که استفاده از طرح‌های هوش مصنوعی عاملی تعیین‌کننده در موفقیت سازمان‌هاست. روند به‌کارگیری هوش مصنوعی همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، زیرا جهان در دوران پساکرونا نظم نوینی پیدا کرده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]