رسانه
اخبار

تحولی که هوش مصنوعی در رسانه ایجاد خواهد کرد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از فارس نیوز، فرهنگ میرمحمد صادقی، مشاور مدیریت فناوری اطلاعات و هوشمندسازی صنایع و نیز عضو حقیقی کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در گفتگویی که با خبرنگار این خبرگزاری داشت عنوان کرد: فناوری‌های هوش مصنوعی به طور روزانه و نیز فزاینده در زمینه تولید و توزیع اخبار مؤثر بودند. همچنین، با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی که در رسانه کاربرد دارند، روزنامه‌نگاران در داستان‌نویسی موفق‌تر عمل می‌کنند.

  ایشان در ادامه اشاره داشتند که در حال حاضر در دنیا متخصصین بر این موضوع تمرکز دارند که هوش مصنوعی چطور می‌تواند به تقویت دموکراسی و رسانه بینجامد. رسانه رکن پنجم دموکراسی است. به همین دلیل برای تقویت دموکراسی‌ها یکی از راه‌هایی که در نظر گرفته شده است، توسعه هوش مصنوعی در سیستم‌های مردم محور و نیز به‌کاربردن چت‌بات‌ها در تهیه اخبار و اطلاعات درست برای شهروندان است.

  رسانه

  مطالبه رهبر معظم انقلاب

  صادقی همچنین به مطالبه رهبر معظم انقلاب اشاره داشت و افزود که در آینده تمام صنایع زیر چتر هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت. اما پیش‌بینی می‌شود بخش‌های نظیر ترافیک شهری، مدیریت انرژی، کشاورزی، ریشه‌کنی فساد، صنایع، پُست و جرم‌شناسی با سرعت بیشتری به هوش مصنوعی تجهیز شوند.

  او در راه ایجاد یک نگرش واحد برای توسعه سریع‌تر هوش مصنوعی در کشور، بر این عقیده بود که رسانه باید بتوانند با آموزش مردم و مسئولان کشور زمینه‌های یک حرکت جمعی به سوی هوش مصنوعی را فراهم کند. ایشان افزودند: برای تصاحب جایگاه حقیقی خود در دنیا و تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب، به سه رکن باید توجه کرد. نخست، تدوین یک سند راهبردی برای ایجاد نگاه مشترک و اجماع. دوم، تقنین و ریل‌گذاری قانونی برای حرکت دستگاه‌ها در این مسیر و سوم تخصیص بودجه مناسب.

  ایشان درباره اهمیت وجه تقنینی سند راهبردی هوش مصنوعی، به این نکته اشاره داشت که تا سال ۲۰۱۸ حتی آمریکا و چین نیز هیچ سندی در این زمینه نداشتند، اما تا اواخر ۲۰۲۰ اغلب کشورهای پیشرو در این زمینه از جنبه تقنینی کاستی‌های خود را برطرف کردند. ایشان در شرایط فعلی راه رسیدن به مطالبه رهبر معظم انقلاب را در قدم اول، جبران کاستی‌های کشور در جنبه تقنین هوش مصنوعی برشمردند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  وضعیت ایران در زمینه هوش مصنوعی ؛ بررسی مسیرهای روشن

  مقاله قبلی

  شناسایی علائم پنهان نارسایی قلبی از طریق هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.