مراکز تماس
اخبار

پررنگ‌تر شدن نقش هوش مصنوعی در مراکز تماس کشور

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری موج، داوود زارعیان، معاون شرکت مخابرات ایران، در گفتگو با این خبرگزاری اذعان داشت که مراکز تماس در تمام کشورها یکی از محورهای اساسی صنایع و کسب‌وکارها به حساب می‌آید.

  به عقیده ایشان این مراکز، امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله هند، مالزی، فیلیپین و چین به عنوان یک نوع صنعت معرفی می‌شود. در جهان امروز این صنعت به نوعی قلب کسب‌وکارها است، زیرا علاوه بر درآمدزایی بسیار بالا برای صاحبان همان کسب‌وکار، زمینه مطلوبی برای تعامل با مشتری و تقویت برندینگ تجارتشان محسوب می‌شود.

  ایشان ضمن تأکید بر اینکه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که اخیراً توانسته است به صنایع مختلفی پیوند بخورد، افزود: به طور طبیعی این زیرساخت فناورانه در مراکز تماس که امروزه به عنوان صنعت شناخته می‌شود وارد شده است و از آن به شیوه‌های گوناگونی بهره‌برداری می‌شود. البته در حال حاضر با رسیدن به نقطه‌ای که این صنعت به طور فراگیر از هوش مصنوعی استفاده کند فاصله زیادی داریم.

  مراکز تماس

  کاربرد هوش مصنوعی در مراکز تماس

  زارعیان در ادامه اظهار داشت که استفاده از هوش مصنوعی در آینده این صنعت بیشتر خواهد شد. چراکه پاسخگویی به پرسش‌های تکراری مشتریان به راحتی از یک ربات هوشمند برمی‌آید. او همچنین افزود، ابزارهای هوشمند بهره‌وری بیشتری نسبت به نیروی انسانی خواهند داشت، زیرا سیستم‌های هوشمند می‌توانند از اطلاعات به دست آمده از مشتریان یک آرشیو تهیه کنند و یا به تجزیه و تحلیل آن‌ها بپردازند.

  ایشان تأکید داشتند که نیاز به این صنعت یک روند به رو رشد است. به نحوی که مشتریان خواهان پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته و نیز به صورت شخصی‌سازی شده بدون تحمل انتظار زیاد هستند. زارعیان همچنین اشاره داشت ارائه این دست از خدمات به مشتریان نیازمند احراز دقیق هویت کاربر است، زیرا تنها در این صورت می‌توان روند خدمات‌رسانی را تسریع کرد.

  به عقیده زارعیان در این فرایند اپراتورهای انسانی به اپراتورهای هوشمند تبدیل خواهند شد. این روند در چند سال اخیر تحت تأثیر پاندمی کرونا بسیار سرعت داشته است. همچنین، این صنعت در آینده‌ای نزدیک می‌تواند بسیار سودآور باشد و مانع هزینه‌های هنگفت شود. اساساً به همین دلیل است که متخصصین به پیوند این صنعت با هوشمند مصنوعی فکر می‌کنند و نگاه علمی و دقیقی به آن دارند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  الگوریتم‌های یادگیری تقویتی و مقدمه‌ای بر انواع آن

  مقاله قبلی

  وضعیت ایران در زمینه هوش مصنوعی ؛ بررسی مسیرهای روشن

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.