هوش مصنوعی در مسابقات رالی
کاربردهای هوش مصنوعی

استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در مسابقات رالی

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  دیگر هوش مصنوعی در مسابقات رالی نیز خود را نشان می‌دهد. در سال گذشته، قرار بود دوربین‌هایی با فناوری‌های هوش مصنوعی بر روی تمام خودروهای مسابقات رالی نصب شوند، اما اجرای این طرح با دشواری‌هایی روبرو و در نهایت متوقف شد.

  فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی برنامه داشت برای بالا بردن ایمنی تماشاگران مسابقات رالی، فناوری‌های هوش مصنو‌‌‌‌‌‌عی در مسا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بقات رالی را به کار بگیرد. حالا به نظر می‌رسد برنامه‌هایی که ژان تاد «سرپرست فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی» برای استقرار سیستم‌های نظارتی هوش مصنوعی در مسابقات رالی پیشنهاد داده بود، بیش از اندازه غیرواقعی بوده باشد. در همین حال اندرو ویتلی، مدیر مسابقات رالی در فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی نیز اعتراف کرده است، با این‌که این پروژه در حال انجام است، ولی تاریخ جدیدی برای راه‌اندازی آن مشخص نشده است.

  هوش مصنوعی در مسابقات رالی

  وی گفت: پروژه دوربین‌های هوش مصنو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عی در مسابقات رالی، هنوز در حال توسعه است. یک پروسه توسعه ۱۲ ماهه برای دوربین‌های هوشمند وجود داشت که قصد داشتیم آن را روی خودروهای مسابقه نصب کنیم و اطلاعات مسابقه وقتی در جریان است را زیر نظر داشته باشیم. متاسفانه فعلاً این اتفاق نمی‌افتد و ما خیلی از برنامه عقب هستیم. ما به دنبال فناوری‌ هستیم که هم بسیار کوچک باشد و هم در آن سرعت بالا بتواند داده‌های محیط را با شتاب هرچه بیشتر پردازش کند. بنابراین ما هنوز از همان سیستمی‌های قدیمی استفاده می‌کنیم که با دوربین‌های داخل خودرو و اپراتور انسانی کار می‌کنند.

  ویتلی در پاسخ به این سوال که این سیستم‌های هوش مصنوعی در مسابقات رالی، چه زمانی می‌توانند وارد مسابقات شوند، افزود: ما داریم روی آن کار می‌کنیم. من فکر می‌کنم این یک چالش بزرگ است. اجازه دهید آن را به این صورت بیان کنم، نمونه اولیه خوب بود، اما مشکل این است که نمی‌تواند فرق میان انسان و چیزهای دیگر را بفهمد.

  هوش مصنوعی در مسابقات رالی

  اکنون به‌جای استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی در مسابقات ر‌‌‌‌‌‌‌‌الی از فناوری‌ دوربین داخلی برای مراقبت از تماشاگرانی که در کنار جاده حرکت می‌کنند، استفاده می‌شود. برای مثال، سال گذشته در مسابقات کاتالونیا، وقتی که راننده مسابقه «گاس گرین اسمیت» از یک صحنه عبور کرد، تیم نظارت متوجه چیزی در زیر موانع جاده شد. آن‌ها تصویری از یک تلفن همراه را در آن‌جا دیدند.

  پس با استفاده از سیستمی که در اختیار دارند، فریم به فریم به عقب برگشتند و متوجه شدند، شخصی است که تلفن همراهی را زیر مانع کنار جاده نگه داشته و در سطح جاده دراز کشیده است. تا ماشین بعدی به آن‌جا برسد مأمورین توانستند آن مرد را پیدا کنند و از آن‌جا به عقب ببرند. نکته در این است که دقیقا ۹ دقیقه بعد ماشین مسابقه بعدی با همان مانعی برخورد کرد که آن تماشاچی زیرش دراز کشیده بود.

  در چنین مواردی فشار زیادی روی نیروهای انسانی وارد می‌شود، چرا که آن‌ها در آن شلوغی سخت بتوانند انسان‌ها را شناسایی کنند و این جایی است که هوش مصنوعی در مسابقات رالی وارد می‌شود. امید است که به زودی هوش مصنوعی در مسابقات رالی کارایی اصلی خود را بیابد و با قدرت هرچه بیشتر از ایمنی مسابقات مراقبت کند.

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ساخت نیروگاه های برق آبی برای تأمین انرژی در چین

  مقاله قبلی

  رمزگشایی هوش مصنوعی از صدای حیوانات  

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.