هوش مصنوعی در کشتن انسان ها
کاربردهای هوش مصنوعیویدیو

آیا هوش مصنوعی در کشتن انسان ها نقشی دارد؟

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  بسیار از افراد دنیا هنوز تعریف درستی از هوش مصنوعی و کاربردهای آن ندارند. حتی نمی‌دانند که آیا فناوری هوش مصنوعی در کشتن انسان ها نقشی دارد یا نه. در واقع هنوز هم با شنیدن نام هوش مصنوعی ربات‌ها را تصور می‌کنند. هرچند که ربات‌ها هم برای کار کردن به هوش مصنوعی نیاز دارند، اما تعریف دقیق هوش مصنوعی نیستند.

  از مدت‌ها قبل تلاش محققان هوش مصنوعی برای اثبات این موضوع که این فناوری خطرناک نیست و می‌تواند در بخش‌های مهمی از زندگی به انسان‌ها و حتی نجات جان آن‌ها کمک کند، آغاز شده است. طرز فکر اولیه مردم از هوش مصنوعی این بوده که قرار است فناوری جای انسان، خصوصا در مشاغل را بگیرد. در مطالب گسترده‌ای به این موضوع پرداخته شده که فناوری هوش مصنوعی قرار است مکمل خوبی برای فعالیت‌های انسانی باشد و نه جایگزین آن‌ها.

  از طرفی به کاربردهای هوش مصنوعی ازجمله کاربردهایی که در بهداشت و پزشکی دارد، یا کاربردهایی که در زندگی روزمره ما از آن استفاده می‌‎شود، اشاره شده است. از باز شدن قفل گوشی‌ها با فناوری تشخیص چهره گرفته تا خودروهای خودران که استفاده از آن‌ها در دنیا رو به رشد است.

  اما بشر امروزی نگرانی جدیدی درباره این فناوری و استفاده از آن پیدا کرده که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد. نگرانی‌ای که دور از ذهن هم نیست، اما راه برطرف کردنش برای محققان هوش مصنوعی خیلی پیچیده نیست.

  حتی اگر خیال مردم دنیا راحت شده باشد که قرار نیست به خاطر هوش مصنوعی مشاغلشان را از دست بدهند، یا قبول کرده باشند که هوش مصنوعی قرار است در امور روزانه کار را برای آن‌ها تسهیل کند، درک بیشتر این فناوری و شگفتی‌های آن این دلهره را برایشان ایجاد کرده که هوش مصنوعی در کشتن انسان ها نقشی دارد یا نه و یا حتی به نوعی گرفتن جانشان را تسهیل می‌کند؟

  در ویدئو زیر به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده است:

  هوش مصنوعی در کشتن انسان ها

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  الگوریتم k-NN و K-means چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

  مقاله قبلی

  عمر باتری الکتریکی را با استفاده از مدل هوش مصنوعی تخمین بزنید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.