40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 هوش مصنوعی ۵ ویژگی جدید و منحصر به فرد به گوگل مپ اضافه می‌کند

هوش مصنوعی ۵ ویژگی جدید و منحصر به فرد به گوگل مپ اضافه می‌کند

موفقیت‌های گوگل مپ به آنچه که تاکنون به‌دست‌آورده‌است، محدود نمی‌شود. به گزارش هوشیو، هوش مصنوعی موجب‌شده‌است که به این فناوری بزرگ و مطرح جهان، ۵ ویژگی جدید که تا به حال مشاهده نمی‌شد، افزوده شود.

هوش مصنوعی در ارتقای گوگل مپ نیز مؤثر واقع شده و ۵ ویژگی تازه به آن اضافه‌کرده‌است. یکی از این مشخصه‌های جدید، افزوده شدن حالت سه‌بعدی به آن است. در این صورت شما می‌توانید تمام مسیر خود را پیش از اینکه شروع به حرکت کنید، کاملاً مشابه با واقعیت پیش روی خود ببینید. همچنین محیط اطراف، نقاط دیدنی و تمام مسیر، با جزئیات برای شما به نمایش درمی‌آیند. سه‌بعدی بودن محله‌ها و خیابان‌ها باعث می‌شود در مناطق ناآشنا و پیچیده، راه را گم نکنید.

هوش مصنوعی در گوگل مپ جست‌وجوها را شخصی‌سازی‌تر می‌کند. به این معنا که به شما کمک می‌کند آسان‌تر و بهتر مکان‌های مرتبط با ترجیحات، نیازها و مکان فعلی خود را بیابید. برای مثال درصورتی‌که در جست‌و‌جوی رستورانی باشید، گوگل مپ گزینه‌هایی را که با سلیقه و بودجه شما مطابقت داشته باشد، نشان می‌دهد. علاوه‌براین با ارسال عکس‌ها و نظراتی که دیگر کاربران فرستاده‌اند، شما را در تصمیم‌گیری هرچه‌بهتر یاری می‌دهد. نتایج جست‌وجو نیز با معیارهای مختلفی مانند رتبه‌بندی، نوع غذا و فاصله‌ای که از شما دارند، فیلتر می‌شوند.

Google Maps Navigation نیز با هوش مصنوعی ارتقا می‌یابد. هدایت در مسیرها و اطلاعات ترافیک با کمک هوش مصنوعی بهبود یافته‌اند. برای مثال به شما هشدار می‌دهد برای اینکه به خروج یا پیچ ناگهانی برنخورید، از کدام مسیر استفاده کنید. همچنین به صورت لحظه‌ای شرایط جاده‌ها، تصادفات و میزان شلوغی معابر را به‌روزرسانی می‌کند تا شما بتوانید با این اطلاعات تازه، مسیر خود را برنامه‌ریزی کنید. راه‌های سریع‌تر و آسان‌تر نیز در صورت لزوم برای‌تان جایگزین می‌شوند.

اطلاع ارزشمند دیگری که تأثیرات هوش مصنوعی در گوگل مپ را نشان می‌دهد، مخصوص خودروهای برقی است. گوگل مپ در حال اضافه کردن اطلاعات بیشتر درمورد ایستگاه‌های شارژ EV به برنامه خود است. به کمک این برنامه می توان دریافت که نزدیک‌ترین ایستگاه‌های شارژ در کجا قرار دارند، شارژرشان از چه نوعی است، سرعت شارژ باتری‌شان چقدر است، آخرین بار چه زمانی از آن‌ها استفاده شده است، آیا درحال‌حاضر در دسترس‌اند یا خیر و … .

در پیشرفت‌های اخیر گوگل مپ قابلیت «جست‌وجو با نمای زنده» به «لنز در نقشه» تغییر یافته‌است. تأثیر هوش مصنوعی در این فناوری، خود را به صورت شناسایی و نشانه‌گذاری مکان‌های موجود در نمای دوربین شما اعم از دستگاه‌های خودپرداز، ایستگاه‌های حمل‌ونقل، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، فروشگاه‌ها و … نشان می‌دهد. این ویژگی هوش مصنوعی در گوگل مپ به موارد گفته‌شده محدود نمی‌شود. شما می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید که اطلاعات بیشتری دربارۀ این مکان‌ها و نحوۀ رسیدن به آن‌ها به شما بدهد.

درحال‌حاضر گوگل مپ با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی در حال ارتقا و افزودن ویژگی‌هایی است که به کاربر در یافتن مسیر و مکان‌های مورد نظر خود، با توجه به نیازها و ترجیحاتی که دارد، کمک می‌کند. افزودن حالت سه‌بعدی، شخصی‌سازی‌تر کردن جست‌وجوهای کاربران، بهبود هدایت در مسیرها و اطلاعات  ترافیک، ارائۀ اطلاعات درمورد ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی و قابلیت شناسایی مکان‌ها با دوربین، از تأثیرات هوش مصنوعی در گوگل مپ هستند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]