شاعری با هوش مصنوعی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاخبارپردازش زبان طبیعیکاربردهای هوش مصنوعی

ورود به دنیای شعر و شاعری با هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  اگر علاقه‌مند به شعر و شاعری هستید، اما مهارت‌های محتوایی و موزون کردن محتوا که لازمه آن است را ندارید، نگران نباشید، می‎توانید به شاعری با هوش مصنوعی فکر کنید. ابزار Google به نام Verse by Verse می‎تواند به شما کمک می‌کند تا مهارت لازم برای نوشتن بیت‌های زیبای شعری را به دست آورید. آخرین تجربه این شرکت از شاعری با استفاده از هوش مصنوعی در زمینه مهارت‌های مشهور شعرهای آمریکایی بوده است.

  شما می‎توانید ۳ شاعر انتخاب کنید که برای شعر شما از آن‌ها الهام گرفته شود. برای مثال امیلی دیکینسون، والت وایتمن و ادگار آلن پو را انتخاب کنید. به محض این که انتخاب کردید و ساختار شعرتان را مشخص کردید، برنامه از شما می‌خواهد که اولین سطر خود را بنویسید و بعد از آن هوش مصنوعی گزینه‌های زیادی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

  البته که مجبور نیستید صرفا از این برنامه استفاده کنید، می‎توانید خودتان هم در آن‌ها تغییراتی ایجاد کنید. این ابزار که برای شاعری با هوش مصنوعی توسعه داده شده، فقط قصد دارد شما را حمایت و البته راهنمایی کند، نه این که از طرف شما یک شعر کامل بگوید. همین که یک مصراع را کامل کردید، می‎توانید قسمت‌های بعدی را بنویسید و دوباره کمک هوش مصنوعی را داشته باشید.

  شاعری با هوش مصنوعی

  شاعری با هوش مصنوعی

  مهندسان Google به منظور ساخت این ابزار، اشعار بسیار زیادی را به سیستم آموزش دادند. بعد از آن لحن مرتبط با هر شعر را برای هوش مصنوعی تعریف کردند تا بتوانند سبک‌های مختلف نوشتن شعر را به آن بیاموزند. همچنین از هوش مصنوعی خواستند تا پیشنهادات مرتبط با آن سبک‌ها بدهد و به این شکل سیستم درک درستی از وظایفش پیدا کرد تا بتواند برای هر نوشته، وزن مناسب و پیشنهادات خوب ارائه کند. پس در نتیجه اگر شما درباره موضوعاتی بنویسید که استفاده از آن‌ها در شعرها رایج نیست، سیستم باز هم همه تلاشش را می‌کند تا مرتبط‎ترین پیشنهادات را بدهد.

  شاید کمتر کسی فکرش را می‎کرد، اما حالا یکی از کاربردهای هوش مصنوعی کمک به افراد برای شعر گفتن است. در این راستا Verse by Verse این وظیفه را دارد که نوشته شما را با بهترین پیشنهادات به شعری با مرتبط ‎ترین موضوعات تبدیل کند و حتی اگر برخی از پیشنهادات آن را قبول نکنید، بر اساس پیشرفت نوشته شما پیشنهادات جدید می‌دهد. Google بعد از توسعه این برنامه در تلاش برای آموزش سبک های متنوعی از شعر به آن است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  جهاد دانشگاهی برگزار می‌کند: نشست آینده امنیت سایبری و مشاغل مرتبط

  مقاله قبلی

  بازوی رباتیک جراح یک قدم به واقعیت نزدیک‌ می‌شود

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.