40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 ورود به دنیای شعر و شاعری با هوش مصنوعی

ورود به دنیای شعر و شاعری با هوش مصنوعی

اگر علاقه‌مند به شعر و شاعری هستید، اما مهارت‌های محتوایی و موزون کردن محتوا که لازمه آن است را ندارید، نگران نباشید، می‎توانید به شاعری با هوش مصنوعی فکر کنید. ابزار Google به نام Verse by Verse می‎تواند به شما کمک می‌کند تا مهارت لازم برای نوشتن بیت‌های زیبای شعری را به دست آورید. آخرین تجربه این شرکت از شاعری با استفاده از هوش مصنوعی در زمینه مهارت‌های مشهور شعرهای آمریکایی بوده است.

شما می‎توانید 3 شاعر انتخاب کنید که برای شعر شما از آن‌ها الهام گرفته شود. برای مثال امیلی دیکینسون، والت وایتمن و ادگار آلن پو را انتخاب کنید. به محض این که انتخاب کردید و ساختار شعرتان را مشخص کردید، برنامه از شما می‌خواهد که اولین سطر خود را بنویسید و بعد از آن هوش مصنوعی گزینه‌های زیادی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

البته که مجبور نیستید صرفا از این برنامه استفاده کنید، می‎توانید خودتان هم در آن‌ها تغییراتی ایجاد کنید. این ابزار که برای شاعری با هوش مصنوعی توسعه داده شده، فقط قصد دارد شما را حمایت و البته راهنمایی کند، نه این که از طرف شما یک شعر کامل بگوید. همین که یک مصراع را کامل کردید، می‎توانید قسمت‌های بعدی را بنویسید و دوباره کمک هوش مصنوعی را داشته باشید.

شاعری با هوش مصنوعی

شاعری با هوش مصنوعی

مهندسان Google به منظور ساخت این ابزار، اشعار بسیار زیادی را به سیستم آموزش دادند. بعد از آن لحن مرتبط با هر شعر را برای هوش مصنوعی تعریف کردند تا بتوانند سبک‌های مختلف نوشتن شعر را به آن بیاموزند. همچنین از هوش مصنوعی خواستند تا پیشنهادات مرتبط با آن سبک‌ها بدهد و به این شکل سیستم درک درستی از وظایفش پیدا کرد تا بتواند برای هر نوشته، وزن مناسب و پیشنهادات خوب ارائه کند. پس در نتیجه اگر شما درباره موضوعاتی بنویسید که استفاده از آن‌ها در شعرها رایج نیست، سیستم باز هم همه تلاشش را می‌کند تا مرتبط‎ترین پیشنهادات را بدهد.

شاید کمتر کسی فکرش را می‎کرد، اما حالا یکی از کاربردهای هوش مصنوعی کمک به افراد برای شعر گفتن است. در این راستا Verse by Verse این وظیفه را دارد که نوشته شما را با بهترین پیشنهادات به شعری با مرتبط ‎ترین موضوعات تبدیل کند و حتی اگر برخی از پیشنهادات آن را قبول نکنید، بر اساس پیشرفت نوشته شما پیشنهادات جدید می‌دهد. Google بعد از توسعه این برنامه در تلاش برای آموزش سبک های متنوعی از شعر به آن است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]