ویتنام
اخبارهوش مصنوعی در ایران

نشست تجاری و فناوری میان ایران و ویتنام برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  قرار است نشستی مجازی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و ویتنام برگزار شود. این نشست که از پنجم تا ۳۰ تیرماه برگزار خواهد شد با تلاش‌های مرکز تعاملات بین‌المللی علم‌ و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ترتیب داده شده است. فرصت ثبت‌نام در این نشست برای علاقه‌مندان تا ۳۱ خرداد‌ ماه است.
  هدف از این نشست یافتن بازارهای خارجی برای محصولات فناورانه ایرانی و تسهیل ورود شرکت‌های ایرانی به بازار کشورهای آسه‌آن است. آسه‌آن اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیاست که زمینه‌های همکاری اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان کشورهای این منطقه را فراهم می‌کند.
  ویتنام از کشورهای رو به رشد منطقه جنوب شرقی آسیاست که در چند سال اخیر سرمایه‌گذاری‌های خوبی در زمینه تجهزات پزشکی، فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی انجام داده است.
  همین چند هفته پیش بود که نخست وزیر ویتنام از طرح جامع این کشور در زمینه هوش مصنوعی رونمایی کرد. این طرح برنامه مفصلی است که چشم‌انداز هوش مصنوعی در ویتنام را تا سال ۲۰۳۰ مشخص می‌کند. هانوی امیدوار است که با پیاده‌سازی این طرح بتواند از ظرفیت‌های هوش مصنوعی برای حل معضلات اقتصادی و اجتماعی خود بهره گیرد.
  از جمله طرح‌های این سند ساختن دو مرکز بزرگ کلان‌داده ملی در ویتنام است. هدف از تاسیس چنین مراکزی تامین زیرساخت‌های لازم برای شرکت‌های هوش مصنوعی است. استفاده از هوش مصنوعی در حوزه خدمات عمومی نیز از جمله اهداف دیگری است که در سند استراتژی ملی هوش مصنوعی ویتنام بر آن تاکید شده است.

  گفتنی است مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شیوع کرونا و محدودیت‌های رفت‌وآمدی که در سطح جهان پیش آمد برنامه برگزاری نشست‌های آنلاین تجاری و فناورانه را در دستور کار خود قرار داد. این مرکز تا کنون نشست‌هایی را با حضور فعالان حوزه فناوری ایران و کشورهایی چون اسپانیا، افغانستان، آلمان و کشورهای آفریقایی و کشورهای جنوب شرقی آسیا برگزار کرده است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی و بلا‌کچین: فناوری چطور باعث ارتقا پلتفرم‌ها می‌شود

  مقاله قبلی

  ساخت قطعات الکترونیکی چاپیِ قابل بازیافت

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.