پایش و اندازه گیری های پیشرفته سازمانی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

پلتفرم هوش مصنوعی پایش و اندازه گیری های پیشرفته سازمانی توسط محققین ایرانی طراحی شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  محققین ایرانی در یک شرکت دانش‌بنیان پلتفرمی مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کردند که پایش و اندازه گیری های پیشرفته سازمانی را انجام می‌دهد. طبق ادعای آن‌ها، این پلتفرم برای استارتاپ‌ها تا شرکت‌های بزرگ کاربرد دارد.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، سید جواد حسینی، مدیرعامل این شرکت دانش‎‌بنیان، اندازه گیری های پیشرفته سازمانی، سیستم پشتیبانی و شبیه‌سازی تصمیم در سازمان و طراحی سازمان‌های پلتفرمی را به عنوان حوزه‌های فعالیت این شرکت اعلام کرد و گفت که شروع فعالیتشان با انجام تحقیقی درباره عوامل شکست شرکت‌ها در ایران بوده که متوجه شدند دلیل اصلی شکست سازمان‌های ایرانی ضعف درونی سازمان و ضعف تکنولوژی‌های مدیریتی و سازمانی است.

  او گفت: «از آنجایی که در کشور به موضوع ضعف تکنولوژی‌های مدیریتی و سازمانی توجه نشده است، بر اساس پیشنهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تمرکزمان را روی توسعه تکنولوژی‌ها و تولید ابزارهای پیشرفته مدیریت و سازمان گذاشتیم و تاکنون حدود ۳۰ محصول و خدمت در این زمینه طراحی و عرضه کردیم.»

  به نظر حسینی مهم‌ترین ابزار توسعه‌داده‌شده توسط آن‌ها پلتفرم پایش و اندازه گیری های پیشرفته سازمانی و سیستم پشتیبانی و شبیه‌سازی تصمیم مدیران با کمک هوش مصنوعی بوده است: «در این پلتفرم که بیش از ۱۵۰۰ پارامتر دارد، اهمیت سازمان در طول چرخه عمر خود مورد پایش لایو و تحلیل همزمان قرار خواهد گرفت. خروجی این پلتفرم خطرات و نقاط ضعف و قوت سازمان‌ها را استخراج و از این طریق به مدیران کمک می‌کند تا پروژه‌های بهبود را به درستی تعریف کنند».

  وی همچنین گفت: «پلتفرم پیش‌بینی آینده تصمیمات سازمان‌ها با کمک هوش مصنوعی که قرار است در سال جاری ارائه شود، سطحی پیشرفت‌تر از این تکنولوژی‌هاست، که آینده تصمیمات سازمان‌ها را پیش‌بینی می‌کند. از این به بعد اندازه‌گیری وضعیت موجود در سازمان‌ها به کمک سیستم جدیدی خواهد بود که مبتنی بر هوش مصنوعی است.»

  حمایت صندوق نوآوری از پایش و اندازه گیری های پیشرفته سازمانی

  حسینی درخصوص حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از پلتفرم پیش‌بینی آینده تصمیمات سازمان‌ها با کمک هوش مصنوعی گفت: «تسهیلات صندوق نوآوری بیشتر به شرکت‌های دانش‎بنیانی بوده تا این شرکت‌ها بتوانند از خدمات ارزیابی عارضه‌یابی ما استفاده کنند. حدود صد شرکت با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری موفق به استفاده از خدمات عارضه‌یابی ارائه شده توسط شرکت ما شدند».

  او در پایان گفت که پلتفرم پایش و اندازه گیری های پیشرفته سازمانی در داخل کشور مشابهی ندارد و همچنین ابراز امیدواری کرد تا با توسعه بیشتر این محصول کار ارائه خدمات به کشورهای همسایه و در آینده ارائه خدمات در سطح بین‌المللی به راحتی انجام شود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  فراخوان عضویت مرکز رشد پارک فناوری پردیس

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی در امنیت سایبری و نقش چشمگیر آن

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.