پزشکی
اخبار

پزشکی قانونی کشور از هوش مصنوعی بهره خواهد برد

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

عباس مسجدی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان نشستی خبری که در سازمان پزشکی قانونی برگزار گردید بر ضرورت و اهمیت استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی قانونی تأکید کرد و همچنین گفت:  آنچه در سازمان پزشکی قانونی دنبال می‌شود تحت عنوان نهضت خدمت‌رسانی توأم با تکریم ارباب رجوع است و می‌کوشیم در بالاترین حد علمی نظراتمان را اعلام کنیم.

او با یادکردن از ۴۴۶ مرکز فعال پز‌‌‌‌شکی قانونی در سراسر کشور درباره وضعیت فعلی این مراکز اظهار کرد:  دو مولفه مهم یکی ابنیه و نیروی متخصص در ارائه خدمات ما بسیار مهم است. ۱۳ پروژه در استانهای مختلف در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد. ۱۴ هزار و ۷۵۰ متر مربع براساس این پروژه‌ها به فضای ملکی ما اضافه خواهد شد که بیش از هزار میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

عباس مسجدی افزود: ۹ واحد تشریح و ۱۲ واحد معاینات راه‌اندازی شده است و ما پنجمین کشوری هستیم که موفق به ساختن کیت ژنتیک با کیفیت مطلوب شده است. سایتی هم برای ثبت سفارش کیت اعلام خواهد شد. در حوزه بانک ژنتیک نیز با همکاری سازمان زندانها حدود ۱۳۰ هزار نمونه اخذ و ۴۰ هزار پروفایل احصا شده است.

او درباره قانون جوانی جمعیت گفت دستورالعملی در این خصوص تهیه شده و به استانها ابلاغ خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از قصور پزشکی هماهنگی‌هایی با وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام پذیرفته و همکاران ما با حضور در بیمارستان‌ها در کوشش هستند تا با بررسی پرونده‌ها از آمار قصور پزشکی بکاهند.

تولید پهپاد و صادارت هوش مصنوعی، دستاورد خانه‌ خلاق منطقه۲۲

مسجدی با اشاره به کمبودها و مشکلات سازمان تحت مدیریت خود افزود: ما در حوزه نیروی انسانی با کمبود نیرو مواجه هستیم. همکاران پزشکی قانونی براساس مصوبه سند تحول قوه قضاییه موضوع دانشکده پزشکی قانونی را از وزارت بهداشت دنبال می‌کنند و از دولت خواهشمندیم برای تخصیص منابع و اعتبار سال ۱۴۰۰ نگاهی ویژه به ما داشته باشد؛ زیرا حدود ۴۰۰ درصد تجهیزات ما در دو سال گذشته دچار افزایش قیمت شده است.

او در ادامه در مورد آزمایش‌های ژنتیک چنین توضیح داد:  حدود ۸۵ هزار خانواده فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برای انجام آزمایش ژنتیک به آزمایشگاه ارجاع داده شده‌اند.

بر طبق اظهارات مسجدی در ۹ ماه گذشته یک میلیون و ۲۵۸ هزار و ۸۳۸ مورد معاینه در پزشکی قانونی انجام گرفته است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴.۹ درصد افزایش داشته است. در این مدت ۵۴ هزار و ۶۹۵ مورد معاینه اجساد نیز در پزشکی قانونی به انجام رسیده است که نسبت به مدت مشابه ۱۲.۹ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، در بخشی دیگر از سخنانش به نقش مهم هوش مصنوعی در پیشبرد اهداف سازمان تحت مدیریت خود اشاره کرد و گفت امروز استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی قانونی به عنوان یک نیاز جدی دنبال می‌شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ آزمون پایان فصل (قسمت سوم فصل سوم)

مقاله قبلی

اتحاد بخش خصوصی و دولتی برای هوشمندسازی کنتورهای گاز

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.