پلتفرم مسیریابی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

محققان ایرانی موفق به ساخت یک پلتفرم مسیریابی هوشمند شدند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  یک استارتاپ ایرانی موفق شده با همت محققان و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، پلتفرم مسیریابی توسعه دهد.

  پلتفرم مسیریابی توسعه‌داده شده توسط این استارتاپ ایرانی می‌تواند کوتاه‌ترین مسیر را با بررسی شرایط ترافیکی به کاربران نشان دهد. روزانه افراد بسیاری در سطح شهر در حال تردد هستند که هرکدام بسته اهداف روزانه‌شان نیاز دارند که بدون فوت وقت به مقصد برسند. در این میان برخی از خودروها مانند آمبولانس‌ها و خودروهای مربوط به امور ضروری در اولویت هستند و بعد از آن‌ها ماشین‌های مربوط به شرکت‌های تولیدی، پخش دارو و تجهیزات، توزیع‌کننده‌های کالا و غیره که به صورت روزانه در مسیرهای خاصی تردد می‌کنند، در اولویت بعدی هستند. همچنین از افراد عادی که در سطح شهر در حال تردد هستند هم بعید است کسی وجود داشته باشد که دوست نداشته باشد هرچه زودتر به مقصدش برسد. در این شرایط است که کاربرد این پلتفرم بومی در مسیریابی و یافتن بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد، به کمک افراد بیاید.

  همچنین افرادی که از شهری به شهر دیگر یا از محله‌ای به محله دیگر می‌روند و اشراف کامل به مسیرهای جدید ندارند، می‌توانند از این پلتفرم مسیریابی برای پیدا کردن مسیرهای درست استفاده کنند.

  ستار جوینده، یکی از اعضای تیم این استارتاپ، درباره محصولشان این‌طور توضیح داده است: «صفر تا صد این پلتفرم به دست محققان ایرانی توسعه پیدا کرده و درحال حاضر در شهرهای تهران، مشهد، قزوین و شیراز فعال است. شرکت‌هایی که ناوگان حمل‌و‌نقل محدودی دارند می‌توانند با استفاده از این پلتفرم بهترین مسیرها را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند. این پلتفرم هوشمند حمل‌و‌نقل امکاناتی مانند بهترین مسیر، کوتاه‌ترین مسیر و کم‌ترافیک‌ترین مسیر را به کاربران ارائه می‌کند.

  او در ادامه گفت: «به علاوه امکان نظارت آنلاین بر ناوگان‌های حمل‌و‌نقل را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند. همچنین بانکی اطلاعاتی از نشانی‌ها آن هم به صورت دقیق دارد که در صورت درخواست در اختیار کاربران قرار می‌دهد. توسعه این پلتفرم مسیریابی چهار سال طول کشیده است و دو سال است که آن را در دسترس کاربران قرار داده‌ایم. تیم استارتاپی سازنده این پلتفرم در پارک فناوری دانشگاه تهران مستقر است.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  گیر افتادن تاکسی وایمو بدون سرنشین در ترافیک و تلاش برای فرار از دست تیم پشتیبانی

  مقاله قبلی

  برنامه Journal با کمک هوش مصنوعی به جوهر دیجیتالی پویاتری تبدیل شده است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.