Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 پهپادهایی که تخلیه غیرقانونی زباله‌ها را گزارش می‌کنند

پهپادهایی که تخلیه غیرقانونی زباله‌ها را گزارش می‌کنند

تخلیه غیرقانونی زباله، معضلی است که باعث شده است شهرهای سراسر جهان با آن مبارزه کنند. تا پیش از این به عنوان راه‌حل‌های سنتی، این خدمه نظافت شهری بودند که در خیابان‌ها به دنبال مکان‌هایی گشت می‌زنند که تخلیه غیرقانونی زباله‌ها در آنجا انجام شده بود؛ اما حقیقت آن است که این راه‌حل سنتی زمان زیادی را می‌گرفت و همیشه هم تصویر کاملی از مشکل ارائه نمی‌داد.

برای مقابله با این چالش، به کمک فناوری هوش مصنوعی پهپادهایی ساخته شده‌اند که به شکل یک سیستم خودکار، تخلیه غیرقانونی زباله‌ها را گزارش می‌دهند. این پهپادها می‌توانند با فرکانس بالا از هر محل تخلیه غیرقانونی یا زباله‌های رهاشده در یک شهر گزارش تهیه کنند. این سیستم خودکار قادر است تصاویر هوایی دقیقی را به همراه مکان دقیق‌ترشان تهیه کند و از طرفی به خدمه نظافت شهر اجازه ‌دهد، تا سریعاً تصمیم‌گیری کنند و برای انجام آن‌ها اقدام نمایند.

پهباد و تشخیص تخلیه غیرقانونی زباله‌ها

این سیستم خودکار طوری طراحی شده است که با مدیریت پسماند شهر هماهنگ می‌شود و بنابراین نیازی نیست که خدمه نظافت شهر، کار جدیدی به برنامه‌ریزی‌های خود اضافه کنند و خود مستقیماً وارد عمل شوند. در واقع، تصاویر دقیق و غیر قابل انکاری که توسط این سیستم به شهرها ارائه می‌گردد، این امکان را فراهم می‌کند، تا آن‌ها زودتر اقدام کنند و از مشکلاتی که قرار است از طریق این زباله‌ها برای زیرساخت‌های شهرها اتفاق بیفتد، جلوگیری کنند.

نکته جالب در این خصوص این است که برای توسعه این سیستم، از تکنیک‌های هوش مصنوعی و بینایی ماشین برای تجزیه و تحلیل هزاران تصویر گرفته‌شده توسط این پهپادها استفاده شده. این موضوع به پژوهشگران امکان داده است، تا محل‌های تخلیه غیرقانونی زباله را شناسایی کنند و به‌نوعی فرایند گزارش‌دهی را خودکار نمایند و مسیرهای کارآمدتر و مؤثرتری را برای خدمه نظافت شهر فراهم کنند.

نتایج کارآمد و چشمگیر این سیستم، از طریق چندین ویدئو به نمایش گذاشته شد که در این ویدئوها به سرعت محل‌های تخلیه غیرقانونی زباله نشان داده شد. در حقیقت، این فناوری می‌تواند در آینده انقلابی ایجاد کند، تا شهرها به گزارش‌دهی زباله‌ها توجه بیشتری داشته باشند و در این کار موفق‌تر عمل نمایند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.