پهپاد کنترل از راه دور
اخبار

پهپاد کنترل از راه دور دوگانه با قابلیت سه ساعت پرواز و حمل سه کیلو بار

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  کاربردهای فراوانی می‌توان برای پهپاد کنترل از راه دور با چندین چرخ‌بال در نظر گرفت؛ با این حال، عمر ۳۰ دقیقه‌ای باتری آن‌ها این کاربردها را با محدودیت روبرو کرده است. ابزار موسوم به HAMR دوگانه‌ (برق/گاز) با قابلیت سه ساعت و نیم پرواز، این مشکل را حل می‌کند.

  HAMR یا «چندپروانه‌ای پیشرفته‌ی دوگانه Hybrid Advanced Multi-Rotor»، محصول شرکت تجهیزات هوایی پیشرفته‌، واقع در ویرجینیا، و مخصوص نصب بر روی انواع پهپاد کنترل از راه دور است.

  این پهپاد یک موتور بنزینی الکترونیک با یک پیستون ۳۵ سی‌سی دارد که با کامپیوتر کنترل می‌شود. در این موتور، ژنراتوری تعبیه شده است که وظیفه‌ی برق‌رسانی به ۶ موتور مستقل DC و شارژ باتری بک‌آپ را بر عهده دارد. در صورتی که موتور از کار بایستد، باتری انرژی لازم برای فرود اضطراری را فراهم می‌کند.

  پهپاد کنترل از راه دور

  موتور HAMR از نمای نزدیک شرکت تجهیزات هوایی پیشرفته

  بر اساس گزارشات، HAMR می‌تواند با باک پر (حدود ۳ کیلوگرم) حدود سه ساعت و نیم پرواز کند. حجم باک HAMR نسبت به محصولات مشابه کمتر است، اما حجم باری که می‌تواند حمل کند افزایش یافته است. HAMR قادر به حمل ۶ پوند یا ۷/۲ کیلوگرم بار است؛ این وزن بین دو قسمت حمل بار تقسیم می‌شود. در صورت نیاز به افزایش زمان پرواز، کاربران می‌توانند یکی از این قسمت‌های حمل بار را به عنوان جایگاه باک اضافی به کار ببرند.

  پهپاد کنترل از راه دور با اتوپایلوت

  وزن خالص این سازه‌ی هوایی برابر با ۵/۱۴ کیلوگرم و طول و پهنای آن به ترتیب ۶۵/۱ و ۳۰/۳ متر است. حداکثر سرعت پرواز آن (در جهت رو به جلو) برابر با ۲۵ گره Knot (یا گره‌ی دریایی، واحدی برای سنجش سرعت) یا ۴۶ کیلومتر بر ساعت است. طبق گزارش شرکت سازنده‌‌ی HAMR، این پهپاد کنترل از راه دور را می‌توان در عرض چهار دقیقه از بسته خارج کرده و به پرواز درآورد. این پهپاد می‌تواند از سطح زمین و از راه دور کنترل شده و یا به صورت اتوپایلوت (سیستم کنترل خودکار) حرکت کند.

  پهپاد کنترل از راه دور

  HAMR در برابر آب مقاوم است (IP54)؛ بدین معنی که در صورت برخورد آب به سطوحش، آسیبی نمی‌بیند.

  کاربران می‌توانند انتخاب کنند چه تجهیزات اضافی (مثل دوربین HD) به پهپاد افزوده شود. این محصول کاربردهای گوناگونی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: نقشه‌برداری/پیمایش، عملیات شناسایی در ارتش، مطالعات علمی، بازرسی از زیرساخت‌ها، یا انتقال محلی بسته‌های پستی.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  کاربرد بینایی کامپیوتری در رتبه‌بندی حالت‌های یوگا

  مقاله قبلی

  حمایت مرکز تحقیقات هوش مصنوعی و گروه نرم‌افزاری پارت از یازدهمین کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر و مهندسی دانش

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.