40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 پژوهشگاه ارتباطات صاحب مرکز هوش مصنوعی شد

پژوهشگاه ارتباطات صاحب مرکز هوش مصنوعی شد

هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این نهاد از دستاوردها و مراکز جدید خود رونمایی کرد. مرکز هوش مصنوعی یکی از بخش‌هایی بود که با حضور روسای سابق پژوهشگاه افتتاح شد. غایب مهم این مراسم محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بود که به‌دلایلی  در این مراسم شرکت نداشت و درعوض، پیامی مکتوب برای مراسم افتتاح مرکز هوش مصنوعی و رونمایی از دیگر دستاوردهای پژوهشگاه فرستاد.

   محمد جواد آذری جهرمی در این پیام بر نقش مهمی که رشد فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در تغییر الگوهای حکمرانی داشته‌اند اشاره کرد. او آینده‌پژوهی و تحلیل روند توسعه‌ی فناوری را لازمه‌ی همراهی با این تحولات فناورانه دانست و از دست‌اندرکاران این حوزه‌ها خواست با توجه به نیازها و مقتضیات کشور کسب فناوری‌های موردنیاز در این حوزه و خودبسندگی در حوزه‌های دانشی و فنی را مورد توجه قرار دهند.

مرکز هوش مصنوعی

در بخش دیگر پیام، آذری جهرمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را میراث‌دار سال‌ها پژوهش و دانش در حوزه‌ی اجرای برنامه‌های پژوهشی دانست و به نقش موثری که این نهاد می‌تواند در حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال و دستیابی به مزیت‌های توسعه‌ای مبتنی بر آن ایفا کند اشاره کرد. او گفت با توجه به این تجربیات پژوهشگاه، انتظار می‌رود طیف گسترده‌ی نیازها و مقتضیات جامعه و ذینفعان را شناسایی کند و تحقیقات جاری کشور را با این نیازها همسو سازد. از نظر جهرمی، طرح‌ریزی مسیر بلوغ و کاربردی شدن فناوری‌های جدید، افزایش توان فنی جهت بومی‌سازی تجهیزات موردنیاز و حمایت از تجاری‌سازی نتایج حاصل از پژوهش باید سرلوحه‌ی اهداف و اقدامات پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.

در پایان، آذری جهرمی پنجاهمین سالگرد تاسیس این نهاد پژوهشی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را به تمامی پیشکسوتان، متخصصان و کارشناسان این حوزه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد شاهد توسعه هرچه بیشتر کشور در بهره‌گیری از فناوری‌های تحول‌آفرین این بخش باشیم.

 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]