مرکز هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

پژوهشگاه ارتباطات صاحب مرکز هوش مصنوعی شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این نهاد از دستاوردها و مراکز جدید خود رونمایی کرد. مرکز هوش مصنوعی یکی از بخش‌هایی بود که با حضور روسای سابق پژوهشگاه افتتاح شد. غایب مهم این مراسم محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بود که به‌دلایلی  در این مراسم شرکت نداشت و درعوض، پیامی مکتوب برای مراسم افتتاح مرکز هوش مصنوعی و رونمایی از دیگر دستاوردهای پژوهشگاه فرستاد.

     محمد جواد آذری جهرمی در این پیام بر نقش مهمی که رشد فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در تغییر الگوهای حکمرانی داشته‌اند اشاره کرد. او آینده‌پژوهی و تحلیل روند توسعه‌ی فناوری را لازمه‌ی همراهی با این تحولات فناورانه دانست و از دست‌اندرکاران این حوزه‌ها خواست با توجه به نیازها و مقتضیات کشور کسب فناوری‌های موردنیاز در این حوزه و خودبسندگی در حوزه‌های دانشی و فنی را مورد توجه قرار دهند.

  مرکز هوش مصنوعی

  در بخش دیگر پیام، آذری جهرمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را میراث‌دار سال‌ها پژوهش و دانش در حوزه‌ی اجرای برنامه‌های پژوهشی دانست و به نقش موثری که این نهاد می‌تواند در حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال و دستیابی به مزیت‌های توسعه‌ای مبتنی بر آن ایفا کند اشاره کرد. او گفت با توجه به این تجربیات پژوهشگاه، انتظار می‌رود طیف گسترده‌ی نیازها و مقتضیات جامعه و ذینفعان را شناسایی کند و تحقیقات جاری کشور را با این نیازها همسو سازد. از نظر جهرمی، طرح‌ریزی مسیر بلوغ و کاربردی شدن فناوری‌های جدید، افزایش توان فنی جهت بومی‌سازی تجهیزات موردنیاز و حمایت از تجاری‌سازی نتایج حاصل از پژوهش باید سرلوحه‌ی اهداف و اقدامات پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.

  در پایان، آذری جهرمی پنجاهمین سالگرد تاسیس این نهاد پژوهشی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را به تمامی پیشکسوتان، متخصصان و کارشناسان این حوزه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد شاهد توسعه هرچه بیشتر کشور در بهره‌گیری از فناوری‌های تحول‌آفرین این بخش باشیم.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگاه ICT در حوزه‌ی هوش مصنوعی تفاهم‌نامه امضا کردند

  مقاله قبلی

  دور چهارم مسابقات SpaceNet : چالش‌های تصویربرداری مایل

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.