springer
اخبار

دستاورد جدید پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی توسط عضو علمی دانشگاه پیام نور مرکز اردکان به چاپ رسید

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آپنا، یک اثر پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی، طی همکاری دو دانشگاه فعال کشور، تحت عنوان Advances in Learning Automata and Intelligent Optimization از سوی یک ناشر معتبر بین‌المللی به چاپ رسید.

  بر طبق اطلاعات منتشر شده، این کتاب با همکاری دانشگاه پیام‌نور واحد اردکان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر طبع یافته و نیز انتشارات بین‌المللی Springer عهده‌دار چاپ آن گردیده است. هدف از انتشار این کتاب، همان‌طور که در توضیحات آن مندرج شده، گردآوری دستاوردهای جدید علمی‌پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی است.

  springer2

  دستاورد جدید پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی

  امروزه رشته هوش مصنوعی که خود بخشی از علوم کامپیوتری به‌حساب می‌آید، به طور روزانه در حال پیشرفت است. کافی است تا اخبار موجود در این زمینه را مرور کنیم تا از سرعت حرکت و فراوانی گروه‌های علمی و استارت‌آپ‌هایی که بر روی هوش مصنوعی مطالعه می‌کنند، اطلاع پیدا کنیم. این موضوع باعث می‌شود تا پاره‌ای از دستاوردهای پژوهشی به سمت گردآوری و نظم بخشیدن بر تنوع پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این زمینه متمرکز شود؛ لذا می‌توان گفت اثر تألیف شده نیز در این راستا قرار دارد.

  نویسنده این کتاب، مهدی رضاپور میرصالح، عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام‌نور واحد اردکان است که ضمن همکاری با جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تألیف این کتاب گردیده است. گفتنی است که این کتاب در ۹ فصل و ۳۴۰ صفحه، به بررسی دستاوردهای متنوع در زمینه هوش مصنوعی می‌پردازد. رضاپور خود عضو هیئت‌علمی گروه علوم کامپیوتر دانشگاه پیام‌نور واحد اردکان بوده، کتاب تألیف شده از سوی ایشان نیز می‌تواند در زمینه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی، برای اشراف یافتن دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی رشته کامپیوتر نافع باشد.

  به بیان دیگر دانشجویان هر رشته، نیاز دارند تا در بدو آغاز تحصیلاتشان، نسبت به رشته و موضوعی که در حال مطالعه آن هستند، اشراف پیدا کنند. از این نیاز در فضای آکادمیک به نام «نگاه از چشم پرنده» یاد می‌شود. زیرا کمک می‌کند تا دانشجو بتوانند همچون پرنده، به افقی کلی از محیط رشته موردنظر دست یابند و مبتنی بر علایق خود دست به انتخاب‌های تخصصی‌تر زده و تمرکزشان را بر روی چالش‌های پژوهشی موجود در آن رشته قرار دهند. کتاب تألیف شده از سوی مهدی رضاپور، نیز این نیاز خاص را دررابطه‌با دانشجویان هوش مصنوعی و علوم کامپیوتری مرتفع ساخته است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

   

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  داده افزایی و جلوگیری از بیش‌برازش مدل در مسائل طبقه‌بندی تصویر

  مقاله قبلی

  تولید موسیقی به کمک لایه‌های Conv LSTM: هوش مصنوعی قطعات موسیقی تولید می‌کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.