اصول هوش مصنوعیرسانه‌هاعلوم شناختیویدیو

پیش‌نمایشی از دنیای آینده: به عصر تکامل یافته خوش‌آمدید

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  می‌‎دانید وقتی به یک ابزار طراحی یک سیستم عصبی دیجیتال می‌دهید، چه چیزی نصیبتان می‌شود؟ دنیای آینده و عصر تکامل یافته؛ یعنی کامپیوترهایی که توانایی تفکر و تصور ما را بهبود می‌‎بخشند، سیستم‌های رباتیک که برای پل‌ها، اتومبیل‌ها، هواپیماهای بدون سرنشین و غیره طرح‌های کاملا بنیادی ارائه می‌دهند و می‌سازند. همه این‌کارها هم به صورت خودکار اتفاق می‌افتد.

  دنیای آینده

  در واقع عصر تکامل یافته همان دنیای‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آینده ما را تشکیل خواهد داد. دنیایی که در آن قابلیت‌های انسانی تکامل خواهند یافت و هوش مصنوعی شرایطی جدید برای بشریت ایجاد خواهد کرد. در دنیای‌‌‌‌‌‌‌ آینده سیستم‌های پردازنده که در فکر کردن به انسان کمک می‌کند، سیستم‌های رباتیک که در سازندگی به انسان‌ها یاری می‌دهند و سیستم عصبی دیجیتالی که انسان را به دنیایی فراتر از احساسات طبیعی او مرتبط می‌کند، به کمک انسان خواهند آمد.

  این ویدیو مربوط به ارائه‌ای است که در پرتلند به عنوان رویدادی مستقل و تحت عنوان TEDx برگزار شد. در این رویداد موریس کونتی پیش‌نمایشی از دنیای آینده به شما ارائه می‌دهد که در آن ربات‌ها و انسان‌ها شانه‌به‌شانه در حال انجام کارهایی هستند که هیچ یک به تنهایی از پسشان برنمی‌آمدند؛ یک عصر دیجیتالی جدید که شاید باور آن برای انسان‌ها مقدور نباشد.

   

  موریس کونتی یک طراح، آینده‌نگر و مبتکر است. او با استارتاپ‌ها، سازمان‌های دولتی، هنرمندان و شرکت‌های بزرگی همکاری کرده تا مواردی را که در دنیای آینده برای ما مهم خواهند بود، کشف کند و راه‌حل‌هایی برای رسیدن با آن موارد طراحی کند.

  او در حال حاضر مدیر ارشد نوآوری در آلفا است و پیش از این مدیر تحقیقات و نوآوری Autodesk بوده است. در دوران حضور در آن شرکت، او آزمایشگاه تحقیقات و کاربردی Autodesk را تاسیس و رهبری کرد.

  کونتی در بارسلونا اسپانیا زندگی می‌کند و در سفرهایی که به سراسر دنیا دارد، درباره نوآوری، ترندهای تکنولوژی، آینده و ماجراجویی‌های پیش روی انسان‌ها، سخنرانی می‌کند.

  به نظر شما انسان در دنیای آینده شاهد چه تحولاتی خواهد بود؟

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دستگاه پایش هوشمند عملکرد قلب ایران ساخت شد

  مقاله قبلی

  قهرمان لیگ های معتبر فوتبال اروپا را بشناسید ؛ هوش مصنوعی پیش‌بینی کرد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.