Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 برطرف‌سازی چالش‌های بانکداری، بیمه خودرو و کنترل ترافیک با هوش مصنوعی

برطرف‌سازی چالش‌های بانکداری، بیمه خودرو و کنترل ترافیک با هوش مصنوعی

محمد قیصری، مدیر گروه محصولات اینترنت اشیا و هوش مصنوعی مبین نت، گفت: هوش مصنوعی زمینه تحول در صنایع مختلف کشور را فراهم ساخته و با استفاده از این فناوری بسیاری از چالش‌های موجود در حوزه‌های مختلف، ازجمله بانکداری، بیمه خودرو و کنترل ترافیک را می‌توان برطرف کرد.

او با توضیح درباره اینکه شرکت تحت مدیریت وی با بهره‌گیری از فناوری و هوش مصنوعی و طراحی پلتفرم‌های بومی خدمات متنوعی را به صنایع مختلف کشور به‌ویژه صنعت بانکی و صنعت بیمه ارائه می‌دهد، درباره اینکه هوش مصنوعی قادر است چه خدماتی به صنعت بانکداری ارائه دهد گفت: اولین گام ارائه خدمات آنلاین به مشترکان است و یکی از این خدمات، سرویس‌های ایمنی محیطی بانک‌ها محسوب می‌شود. این سرویس شرایطی را مهیا می‌سازد که دسترسی‌های هر کدام از کارمندان بانک به گاوصندوق و سیستم‌های امنیتی بررسی شود، اطلاع از زمان دقیق باز و بسته شدن صندوق‌ها و افرادی که اقدام به این کار کرده‌اند، ایمنی در برابر آتش‌سوزی و اعلام هرگونه ورود غیرمجاز از جمله مسائلی است که به‌آسانی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قابل کنترل است.

از آنجا که یکی از مسائل مهم و مورد توجه مردم بازدهی نیروی انسانی شاغل در بانک است، هوش مصنوعی به طور دقیق حضور کارمندان بانک در محل کار خود و میزان خدمات‌دهی به مشتریان را نیز بررسی می‌کند و راهکارهایی را به مدیران بانکی ارائه می‌دهد تا بتوانند فعالیت کارمندان در طول ساعت‌های کاری را به بالاترین سطح بازدهی برسانند.

این مدیر گروه محصولات هوش مصنوعی، در توضیح اینکه ورود به عصر نوین فناوری‌های هوشمند و هوش مصنوعی چالش‌های امنیتی بانک‌ها را برطرف می‌سازد، افزود: با استفاده از این فناوری، مدیران بانک‌ها می‌توانند نظارت دقیق و لحظه‌ای بر عملکرد مأموران حمل پول و وضعیت و موقعیت کیسه‌های پول و خودرو حمل کیسه‌ها داشته باشند. اطلاع یافتن فوری از وارد آمدن هرگونه آسیب به دستگاه‌های خودپرداز (ATM) و تشخیص مالکیت و ردیابی دستگاه‌های کارت‌خوان از دیگر امکاناتی است که با استفاده از فناوری جدید در اختیار صنعت بانکداری قرار گرفته است.

قیصری ضمن ابراز خرسندی از این که بازار خدمات دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور فراهم شده است و شرکت‌های مختلف می‌توانند با ارائه سرویس‌های خود با دیگر فعالان این حوزه رقابت کنند، گفت: بیمه هوشمند خودرو یکی از موارد مورد احتیاج کشور است. یعنی خدمات بیمه‌ای به هر فرد با توجه به شیوه رانندگی او ارائه شود. در واقع با استفاده از بیمه هوشمند پوشش مالی بیمه که شرکت بیمه‌گذار به مشتریان خود ارائه می‌کند متناسب با مواردی از قبیل رانندگی پرخطر، سرقت از خودرو و میزان صدمات واردشده به خودرو تغییر می‌کند. بی تردید در این شیوه رانندگانی که به طور ایمن رانندگی می‌کنند از خدمات بیمه بهره‌مندی بیشتری خواهند داشت.

او در اشاره به دیگر مواردی که پژوهشگران داخلی بر اساس فناوری هوش مصنوعی روی آن تمرکز کرده‌اند اظهار کرد: بخشی از خدمات هوشمند با استفاده از دوربین‌های کنترل ترافیک ارائه می‌شود. تصور عمومی این است که دوربین‌ها صرفاً ضبط‌کننده تصاویر هستند، در حالی که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هوش مصنوعی اطلاعات زیادی را از تصاویر موجود در این دوربین‌ها می‌توان به‌ دست آورد. به عنوان مثال می‌توان در محدوده‌ای مشخص اطلاعات خودرو یا پلاکی معین را به هوش مصنوعی داد تا این فناوری با دقت تعداد ورود و خروج خودرو مورد نظر به آن محدوده، محل‌های توقف و حتی وسایلی را که به وسیله آن خودرو حمل می‌شود، اعلام کند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.