شرکت هوشمند
کارآفرینیکسب‌و‌کار

چرا اکنون بهترین زمان برای تبدیل شدن به یک شرکت هوشمند است؟

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  اگر شما مدیر یک سازمان یا رهبر مجموعه‌ای از کسب‌وکارها باشید، حتما دریافته‌اید که دوره‌‌‌‌هایی از حیات کسب‌‌وکارها که با عدم قطعیت همراه‌‌اند، معمولاً سطحی از ترس را در مدیران آن سازمان یا مجموعه به وجود می‌‌‌آورد. این عدم اطمینان و ترس که گاهی عمیقا در هسته اصلی کسب‌‌وکار نفوذ می‌‌‌کند، آن‌قدر در کل حیات سازمان تاثیر می‌‌‌گذارد که حتی تا مرزهای تجربه کاربری مشتریان نیز گسترش می‌‌‌یابد. حالا تصور کنید اگر به شرکت خودتان اجازه ندهید که در راه خود رو به جلو حرکت کند و به دنبال مسیر واقعی خود برود، چه فرصت‌‌‌‌هایی را از دست داده‌اید؟

  بسیاری از سازمان‌‌‌ها با ایجاد آمادگی‌‌‌های درونی و دقت در به‌روزرسانی‌‌‌های مهم، توانسته‌‌اند روند هوشمند شدن را به خوبی طی کنند و در نتیجه، با ایجاد نوآوری در محصولات خود، ارائه خدمات جدید، افتتاح کانال‌‌‌های فروش جدید، ایجاد تجارب جدید برای مشتری یا تجدید نظر در مدل تجاری خود، تغییرات طوفانی امروز را پذیرفته‌‌‌اند. آن‌‌ها نه تنها در حال یافتن استراتژی‌‌‌های جدید برای زنده ماندن در یک اقتصاد چالش‌برانگیزند، بلکه در صورت وجود شرایط بهتر، از مقاومت و سازگاری بیشتری برخوردار می‌‌‌شوند.

  با این حال، دستیابی به چنین برتری برای بیش از نیمی از شرکت‌‌‌ها دشوار است. طبق نظرسنجی‌‌ها، تنها ۴۸.۳٪ از مدیران معتقدند که می‌‌‌توانند سطح جدیدی از کارایی و اثربخشی را ایجاد کنند و مدل‌‌‌های تجاری تحول‌‌پذیر را فعال کنند.

  با یک مدل هوشمند، شرکت خود را قوی‌تر کنید

  با وجود تمام تلاش‌‌‌‌هایی که برای بهبود فرایندهای سازمانی و عملیات دفتری و کاغذبازی‌‌‌های سازمانی انجام شده است، شرکت‌‌‌‌هایی که از فناوری هوشمند برای بهبود بهره‌وری، بازدهی هزینه و زمان چرخه فرایند استفاده می‌‌‌کنند، مهم‌‌ترین مزیت‌‌‌ها را دارند. IDC اظهار می‌‌‌دارد که شرکت‌‌‌های متحول شده دیجیتالی ۸ برابر درآمد بیشتر و ۲ برابر سودآوری بیشتری دارند، در حالی که مشاغل کوچک و متوسط احتمال رشد دو رقمی و سودآوری بالاتر را دارند.

  اما سوال اصلی این‌جاست که چگونه انواع مختلف شرکت هوشمند از تونل طولانی عدم اطمینان عبور می‌‌‌کنند و قوی‌‌‌تر می‌‌‌شوند؟ تحقیقات IDC نشان می‌‌‌دهد، کسب‌‌وکارهایی که موفق شدند به شرکت هوشمند تبدیل شوند، ۱۰ ویژگی حیاتی داشته‌‌اند که توسط هسته اصلی دیجیتالی آن‌‌‌ها که یک ERP هوشمند است، فعال شده است:

  • مدرن و به‌روز: اغلب شرکت‌هایی که با موفقیت روند هوشمند شدن را طی کرده‌اند، پیش از هر چیز فرایندهای خود را به‌روز کرده‌اند و تلاش‌های خود در جهت مدرن شدن را با هزینه‌‌ها و تغییر ساختارهای ضروری همراه کرده‌اند. بنابراین، اگر می‌خواهید در این مسیر گام بردارید، قبل از هر چیز برای دستیابی به فناوری‌های چابک، پیکربندی‌های هوشمند، روند‌های اجرایی سریع و مقیاس‌پذیر آماده باشید و از این موارد برای کمک به کارمندان خود در هر مکان و هر زمان استفاده کنید.
  • متصل به اینترنت: فرایندهای سربه‌سر را با داده‌‌‌های دقیق یکپارچه کنید تا درباره مجموعه عملکردهای سازمان خود و کارمندان‌تان، شفافیت‌‌‌ لازم را به دست آورید و کسب‌و‌کار خود را بیشتر مقاوم کنید. با اتصال داده‌‌‌های ERP به سایر برنامه‌‌‌های سازمانی، می‌‌‌توانید استراتژی‌‌‌‌هایی ایجاد کنید که موثرتر باشند و تأثیر قابل توجهی در شرکت هوشمند شما داشته باشند.
  • چابک: با ارائه بینشی عمیق در زمینه‌‌‌های مختلف کسب‌‌وکار، از آن‌چه در سراسر سازمان شما اتفاق می‌‌‌افتد، با شفافیت کامل مطلع شوید. استفاده از فناوری ساده، تعاملی و بصری، گردش کار را امکان‌‌پذیر می‌‌‌کند و ویژگی انعطاف‌پذیری را به زندگی کارمندان شما می‌‌‌افزاید. مجموعه این ویژگی‌‌‌ها باعث ایجاد یک اکوسیستم چابک می‌‌‌شود.
  • سازگار: برای داشتن یک شرکت هوشمند می‌‌‌بایست سیاست‌‌‌های سازمانی و قانونی را با راه‌‌حل‌‌‌‌هایی که به طور منظم به‌روز می‌‌‌شوند، دنبال کنید. این ویژگی به شما کمک می‌‌‌کند در مقابل نیازهای درحال توسعه‌‌ای که در همه زمینه کسب‌‌وکار از جمله تولید وجود دارد، شما در حقیقت یک زنجیره تامین باشید.
  • توانمند: با تمرکز بر نیازهای خاص صنعت با بهترین شیوه‌‌های اثبات شده، به استقبال چالش‌ها و فرصت‌های بازار بروید و گره‌ها را باز کنید و با تحول در بازار، مدل‌‌های تجاری جدید را توانمند سازید.
  • شناخت محور: شرکت‌‌‌های موفق در این مسیر، شناخت‎محور عمل کرده‌‌‌اند. شما باید تجزیه و تحلیل را به بینش تبدیل کنید و با تجزیه و تحلیل مقدار قابل توجهی از داده‌‌‌ها با استفاده از یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و اتوماسیون فرایند روباتیک، ارزش را در زمان واقعی به ارمغان بیاورید. نتیجه این است که مروری واضح‌‌‌تر و ارزش افزوده به سیستم شما اضافه می‌‌‌شود.
  • مشارکتی: نیروی کار خود را با یک منبع واحد از اطلاعات در زمان واقعی تقویت کنید تا بتوانید تصمیمات استراتژیک و عملیاتی را سریع‌‌‌تر اتخاذ کنید. در کنار آن، قادر خواهید بود به پرورش فرهنگ مشترک دانایی در کارمندان در کنار تحلیل هوشمند و آینده‌‌نگرانه دست یابید.
  • نوآور: با ترکیب مزایای فناوری‌‌‌های ابری با مجموعه داده‌‌‌های شرکتی خود، تأثیر فرایندهای اصلی کسب‌‌وکار خود را بهینه کنید. این بهینه سازی فرایندها منجر به ایجاد بینش جدید در کلیت سازمان و دستیابی سریع‌‌‌تر به موفقیت می‌‌‌شود.
  • مقیاس پذیر: با قابلیت مقیاس گذاری با فناوری قیمت گذاری شده از طریق یک مدل قیمت گذاری مبتنی بر اشتراک، از طریق فرار از جریان و عدم اطمینان حرکت کنید.
  • فوری و آنلاین: با تصمیم گیری بر اساس عملکرد فعلی خود و با یک رویکرد مبتنی بر تجزیه و تحلیل، مانند بقیه جهان، سریع، رو به جلو و در حال پیشرفت باشید. این ویژگی در شرکت‌‌‌های موفق باعث می‌‌‌شود بنا به شرایط و اقتضای بازار، به صورت فوری و در زمان واقعی به ارائه خدمات بپردازند.
  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آپدیت جدید نسخه بتای ماشین‌‌های تمام خودران تسلا

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی Google Duplex می‌‌تواند برای شما وقت سلمانی رزرو کند!

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در کارآفرینی

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.