دانشمند داده
آموزش علوم دادهرسانه‌هاویدیو

فیلم آموزش علوم داده – چطور دانشمند داده شویم؟ (درس دوازدهم)

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  شرکت‌ها در سراسر دنیا همیشه مشغول جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها درباره مشتریانشان هستند تا بتوانند سرویس‌دهی بهتری داشته باشند. در دنیای دیجیتال امروز یک دانشمند داده می‌تواند حجم هنگفتی از داده‌ها را جمع‌آوری کند و برای این‌کار نیاز به روش‌های غیرسنتی پردازش داده‌ها و نرم‌افزارها دارد.

  علم داده به استخراج اطلاعات از داده‌های جمع‌آوری شده گفته می‌شود. در دنیای امروز نیاز به متخصصان حرفه‌ای که بتوانند تحلیل‌های داده را به مزایای رقابتی برای شرکت‌هایشان تبدیل کنند، شدیدا احساس می‌شود. دانشمند داده باید بتواند راه‌حل‌های کسب‌و‌کار مبتنی بر داده ارائه دهد و آن‌ها را تحلیل کند.

  یک دانشمند داده موفق نیاز به ۷ مهارت کلیدی دارد. این مهارت‌ها شامل کسب دانش پایگاه داده، یادگیری آمار و احتمالات و تحلیل‌های ریاضی، تسلط به حداقل یک زبان برنامه‌نویسی، یادگیری درگیری داده‌ها، تسلط به مبنای یادگیری ماشین ، داشتن دانش کاری در زمینه ابزار بیگ‌دیتا و توسعه توانایی در بصری کردن نتایج هستند.

  فردی که مهارت‌های بالا را داشته باشد به غیر از دانشمند داده می‌تواند با عنوان مهندس داده، معمار داده، تحلیل‌گر داده، تحلیل‌گر کسب‌و‌کار و مدیر داده مشغول به کار شود.

  دانشمند داده

  پیش از این ۱۱ قسمت از مجموعه ویدئوهای آموزشی علوم داده در سایت هوشیو منتشر شده که می‌توانید از انتهای مطلب به لینک مربوط به آن قسمت‌ها دسترسی پیدا کنید. در قسمت‌های قبل به مباحث گسترده‌ای در رابطه با علم داده از جمله درخت تصمیم، الگوریتم جنگل تصادفی، پیش‌بینی زمانی در زبان برنامه‌نویسی R، رگرسیون خطی، رگرسیون لجستیک، ماشین بردار پشتیبانی، مشاغل علوم داده، نقش‌های یک دانشمند داده، بازار این حرفه و غیره پرداخته شده است.

  در این بخش از مجموعه ویدئوهای آموزشی علوم داده به این موضوع پرداخته شده که علاقه‌مندان به این رشته چطور می‌توانند تبدیل به یک دانشمند داده شوند. در ویدئو بالا مشاهده خواهید کرد که وظایف یک دانشمند داده چیست و یک دانشمند داده باید چه مهارت‌هایی داشته باشد.

  همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

  ویدیوهای آموزش علوم داده

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رونمایی از ابررایانه سیمرغ در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ ابررایانه «مریم» در راه است

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی به تحقق اهداف توسعه پایدار کمک می‌کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.