هوش مصنوعی در تشخیص سلیقه
اخبارکاربردهای هوش مصنوعی

کاربرد جالب هوش مصنوعی در تشخیص سلیقه: ارائه گزارشی درباره علایق شما

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به نظر شما هوش مصنوعی در تشخیص سلیقه افراد چه عملکردی خواهد داشت؟ برای دانستن پاسخ این سوال کافیست کاربر سایتی به نام Spotify باشید. در این صورت می‎توانید داده‌های شنیداری‌تان در سال ۲۰۲۰ را از طریق Spotify Wrapped دنبال کنید. همچنین اگر فقط موسیقی‌هایتان را هم از طریق آن گوش کرده باشید، در انتهای سال این سایت آماری از انواع موسیقی‌هایی که در طول سال گوش کردید، به شما ارائه می‌دهد و می‌تواند آن را با ترندهای جهانی برایتان مقایسه کند. این یک راه جالب برای جشن گرفتن سال نو به همراه موسیقی و پادکست‌های فراوان است و در این سایت مشخص شده که مردم بیش از همه به چه موسیقی‌هایی و آهنگ‌های کدام خواننده‌ها گوش کردند.

  ربات هوش مصنوعی Pudding البته ممکن است ذهن شما را از طریق مقایسه و تحلیل موسیقی‌های مورد علاقه‌تان با ترندهای معرفی شده در ساید Spotify Wrapped، درگیر کند. روش کار این ربات که به زیبایی یکی از کاربردهای هوش مصنوعی را به نمایش گذاشته به این شکل است که باید ابتدا با حساب کاربری Spotify خودتان وارد آن شوید، البته تضمین شده که تغییراتی در تنظیمات شما ایجاد نکند، پستی منتشر نکند و در کل فقط شرایط را بررسی کند. این ربات فقط داده‌های مربوط به هرچه شما گوش کردید را می‌خواهد. بعد از این که بررسی عادت‌های شنیداری شما را زیر نظر گرفت و چندین سوال هم از شما پرسید، نظراتی درباره سلیقه شما در موسیقی ارائه می‌دهد که بسیاری از آن‌ها دقیق و بسیاری هم تا حدودی نزدیک به واقعیت هستند. البته ارائه‌هایی که انجام می‌دهد، به صورت تک‌کلمه است و در نتیجه ممکن است گاهی به تنهایی معنی خاصی نداشته باشد. برای مثال در بررسی سلیقه یکی از کاربران آمده: «خوشحال – خواندن – متعلق به من – نسخه خطی – ۶۰ – دلار – سفید – تی‌شرت – محلی – صحبت – رادیو – سپر – برچسب – بد». برای کاربر دیگری اطلاعات به این شکل منتشر شده است:«چای کامبوچا – دم کردن – خیلی زیاد – زیاد – احساسات – عالی – خوشحال – ما – بد».

  در آخر دو اظهار نظر کلمه «بد» آمده و دلیلش این است که این ربات در پایان اظهارنظرش، کلیتی از سلیقه شما ارائه می‌دهد. در واقع به جای این که به شما آمار موسیقی‌هایی را بدهد که به آن گوش کردید، چکیده‌ای از اظهارنظرها درباره آن‌ آهنگ‌ها و نقدهایی که درباره‌شان وجود دارد را مورد بررسی قرار می‌دهد و از طریق آن سلیقه شما را قضاوت می‌کند.

  درواقع این یک کاربرد هوش مصنوعی در موسیقی است که جذابیت زیادی هم دارد. این ربات با تکیه بر هوش مصنوعی بررسی‌ها و ارائه اطلاعات را انجام می‌دهد و در توضیح آن هم آمده که به غیر از کاربردی بودن، اطلاعاتی می‌دهد که کمی هم جنبه شوخی و تفریح داشته باشد. به همین دلیل نباید با بررسی نتایج ارائه شده این طور برداشت شود که هوش مصنوعی در تشخیص سلیقه عملکرد مناسبی ندارد یا ضعیف است.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  درخواست عجیب از ایلان ماسک: ساخت جدیدترین شبکه اجتماعی ترامپ

  مقاله قبلی

  با کاربرد هوش مصنوعی در زیست شناسی بالاخره می‌‌فهمیم پشه‌ها روزها کجا می‌روند!

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.