Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 کمک رباتیک به رفع انسداد عروق قلبی برای نخستین‌بار

کمک رباتیک به رفع انسداد عروق قلبی برای نخستین‌بار

اولین عملیات استنت‌گذاری عروق کرونر قلب توسط رباتیک، برای نخستین‌بار در بیمارستان دانشگاه گالوی بریتانیا انجام شد. به‌لطف این فناوری رباتیک جدید، امکان قرار‌دادن دقیق استنت‌ها در قلب، به‌منظور رفع انسداد شریان‌ها فراهم گردیده است. این یک پیشرفت قابل‌توجه در درمان بیماری‌های قلبی عروقی است، زیرا باعث افزایش دقت و ایمنی در هنگام قرار‌دادن این استنت‌ها می‌گردد.

به‌گزارش هوشیو، دستگاه آنژیوپلاستی رباتیک CorPath توسط شرکت زیمنس ساخته شده. انجام اولین عمل توسط این دستگاه، برای یک بیمار ایرلندی در بیمارستان دانشگاه گالوی بوده است. این عمل توسط متخصص قلب پروفسور فیصل شریف انجام شده، وی این فناوری جدید را به‌عنوان یک تغییر قابل‌توجه در عملیات استنت‌گذاری توصیف کرده، که دقت بیشتری را در فرایند قرار‌دادن استنت‌ها ایجاد می‌کند.

رفع انسداد عروقی

دستگاه آنژیوپلاستی زیمنس می‌تواند در هر بار استنت‌ها را یک میلی‌متر جابه‌جا کند و به‌این ترتیب امکان قرار‌دادن دقیق‌تر استنت‌ها را فراهم آورد و عوارض و خطرات آنرا کاهش دهد.  این دستگاه همچنین به تیم پزشکی این امکان را می‌دهد که از تصاویر اشعه‌ایکس که برای بررسی رگ‌های خونی مورد استفاده قرار می‌گیرند، نمای نزدیک و پیشرفته‌ای داشته باشند. این فناوری می‌تواند درمان بیماری‌های قلبی عروقی را متحول نماید.

پروفسور شریف گفت: فناوری جدید به متخصصان اقدامات مداخله‌ای قلب این امکان را می‌دهد، تا از ربات به‌عنوان امتداد دست خود استفاده کنند. این امر دقت و تجسم دقیق‌تری را در هنگام قرار‌دادن کاتترها، سیم‌های راهنما و استنت‌ها برایشان فراهم می‌آورد. نوآوری‌های رباتیک در دهه گذشته راه طولانی را پیموده است. مزیت اصلی رباتیک در فرایند استنت‌گذاری این است که انجام اینکار را ایمن‌تر و دقیق‌تر ساخته و امکان قرارگیری استنت‌ها در حد یک میلی‌متر را در یک زمان برای پزشکان فراهم می‌آورد. استفاده از رباتیک همچنین می‌تواند مدت‌زمان مورد‌نیاز برای تکمیل عمل را کاهش دهد و همچنین خطر عوارض ناشی از آن را کمتر نماید.

علاوه‌بر‌این، رباتیک همچنین می‌تواند تجربه راحت‌تری را برای بیماران فراهم آورد، زیرا می‌تواند میزان درد و ناراحتی مرتبط با این روش را برایشان کاهش دهد. در‌نهایت، رباتیک قادر است میزان منابع‌انسانی مورد‌نیاز برای انجام این روش را کاهش داده و امکان استفاده کارآمدتر از منابع را فراهم آورد.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.