40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 کمک ربات خودران به حمل بارهای سنگین تنها بر روی 2 چرخ

کمک ربات خودران به حمل بارهای سنگین تنها بر روی 2 چرخ

به‌تازگی یک ربات خودران با نام evoBOT، توسط گروهی از محققان طراحی گردیده که قادر است بارهای سنگین را در مسافت‌های طولانی حمل نماید. این ربات تنها از 2 چرخ برای حرکت خود استفاده می‌کند و بنابراین از محدودیت‌های سرعتی سایر ربات‌ها در آن خبری نیست.

به‌گزارش هوشیو، برخی از مردم می‌ترسند که روزی ربات‌ها تمام مشاغل ما را تصاحب کنند و حضور انسان‌ها را حداقل در برخی از صنایع بی‌فایده سازند. با‌این‌حال ما تا‌کنون شاهد آخرالزمان ربات‌ها نبوده‌ایم، زیرا ربات‌ها به‌جای جایگزینی انسان‌ها، برای کمک به آن‌ها ساخته می‌شوند. در‌واقع ما شاهد پیشرفت‌هایی در صنعت لجستیک و حمل‌و‌نقل هستیم که برای کارگران مفید است تا تهدیدی برای آن‌ها. سیستم‌های رباتیک به‌منظور طراحی و ساخت ماشین‌های مستقل‌تر و انعطاف‌پذیرتر، به‌منظور کمک به کاهش بار کارگران در‌حال‌توسعه هستند.

ربات خودران

evoBOT یک ربات مستقل است که می‌تواند تعادل خود را حفظ کرده، به حمل‌و‌نقل کالاها و بسته‌ها کمک کند و کارگران را از حمل برخی از بارهای سنگین خلاصی دهد. این ربات یک سیر تکامل کامل را پشت سر گذاشته و اکنون به یک ربات چابک و منعطف تبدیل گردیده که آماده است تا “رفیق” کارگران حمل‌بار گردد. البته این محصول واقعا شبیه یک ربات معمولی نیست، بلکه بیشتر شبیه یک چرخ دستی پیشرفته و آینده‌نگر است. evoBOT هنوز در مرحله نمونه‌سازی قرار دارد، بنابراین جزئیات زیادی در‌مورد حداکثر باری که می‌تواند حمل کند در دسترس نیست. بااین‌حال، توسعه‌دهندگان این ربات بر این باورند که محصول آن‌ها می‌تواند وزن بیشتری را از نسبت به چرخ‌دستی‌های 2 چرخ سنتی تحمل نماید.

این ربات خودمختار به کمک حسگرهای خود قادر به حمل بارهای سنگین تنها بر روی دو چرخ است. همچنین می‌تواند هر دو دست خود را دراز کرده، تا هر چیزی را میان بازوان خود قفل کرده و حمل نماید. ضمنا قادر به استفاده از پاهای خود برای حرکت‌دادن اجسام نیز هست. علاوه‌بر‌این، evoBOT می‌تواند در‌حالی‌که به‌سمت مقصد حرکت می‌کند به شکل V خم شود و جسم موردنظر را میان پاهای خود حمل نماید. این شیوه حمل با کمک پاها می‌تواند کارایی بیشتری از هل‌دادن و کشیدن بارها توسط برخی از ماشین‌‌های موجود داشته باشد.این ربات همچنین مجهز به حسگرهایی است که به او کمک می‌کند تا در حالی که اشیاء را حمل می‌کند، چشم بیندازد و مسیر خود را در فضاهای سیال و در‌حال حرکت به‌راحتی پیدا کند. به‌صورت ‌کلی، این ربات راه‌حلی کارآمد و قابل‌اعتماد برای حمل بارهای سنگین است.

evoBOT به‌عنوان یک سیستم رباتیک از اصل آونگ مرکب معکوس برای سبک وزن کردن خود و صرفه‌جویی در فضا استفاده می‌کند. محققان گفته‌اند که این ربات قادر است به‌صورت دائمی تعادل خود را حفظ نماید تا بتواند بر روی سطوح مختلف از‌جمله سطوح شیبداری که در بسیاری از انبارها و کارخانه‌ها یافت می‌شوند، حرکت نماید.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]