کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایران
اخبارهوش مصنوعی در ایران

کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایران رشته بین رشته‌ای هوش مصنوعی را ایجاد کرد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گفته معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، در نشست روسای دانشگاه‌های عضو کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایران، ده رشته بین رشته‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی و صنعتی برتر ایجاد شد که یکی از آن‌ها رشته هوش مصنوعی است.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تعاملات ایجاد شده بین دانشگاه‌های عضو کنسرسیوم، از ایجاد رشته هوش مصنوعی خبر داد: «راه‌اندازی انستیتو زیست مواد با همکاری دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران و تعریف رشته هوش مصنوعی میان دانشگاه‌های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران، درنتیجه تعاملات ایجاد شده بوده است.»

  وی در ادامه گفت: «در دی‌ماه سال ۹۹ در نشست معاونان بین‌الملل پنج دانشگاه عضو، مقرر شد که نقشه راهی برای برگزاری دوره‌های مشترک تهیه شود. در خردادماه امسال در راستای توسعه فعالیت‌های بین‌رشته‌ای و هم‌افزایی ظرفیت‌‎های علمی و پژوهشی دانشگاه‌های عضو، نشست مشترکی با حضور قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و معاونان بین‌الملل و آموزشی دانشگاه‌ها برگزار و ده رشته برای ارائه به‌صورت مشترک نهایی شدند.»

  کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایران

  پروژه اراسموس

  بیش از پنج سال است که دانشگاه سانتیاگو دکمپوستلا اسپانیا دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و تهران را برای شرکت در پروژه اراسموس اتحادیه اروپا انتخاب کرده و نمایندگان این دانشگاه‌ها برای تشکیل کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایرانی با رویکرد همکاری‌های مشترک بین‌المللی به اتفاق‌نظر رسیدند.
  در سال ۱۳۹۵ روسای دانشگاه‌ها با امضای تفاهم‌نامه‌ای کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایرانی را به‌صورت رسمی ایجاد کردند. از سال بعد از آن فعالیت‌های این کنسرسیوم به‌صورت جدی‌تر دنبال شد و اعضا جلسات متعددی برگزار کردند. با طراحی لوگو و ایجاد وبسایت این کنسرسیوم فعالیت آن رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفت و باعث افزایش تعاملات شد.

  مشارکت این دانشگاه‌ها در برنامه اراسموس نتایجی از قبیل تبادل دانشجویان و اساتید در سطح بین‌المللی و همچنین ایجاد ده رشته بین رشته‌ای داشته که یکی از آن‌ها رشته هوش مصنوعی بوده است.

  در انتهای این نشست بعد از معرفی و تقدیر از سرآمدان حوزه بین‌الملل دانشگاه‌های عضو کنسرسیوم، تفاهم‌نامه همکاری برای پنج سال دوم به امضا روسای دانشگاه‌ها رسید.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  پایانه ۱۶ کاناله تمام مجتمع تحریک سلول‌های عصبی توسط پژوهشگران ایرانی ساخته شد

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی در فیفا ۲۲ شگفتی آفرید؛ قرار است روی صندلی میخکوب شوید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.