کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ایران
رویدادهاهوش مصنوعی در ایران

مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، حامی ویژه کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ایران

  0

  بیست و ششمین دوره کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ایران با ابتکار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و با حمایت مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

  دانشکده مهندسی کامپیوتر این دانشگاه این بار هم به روال سال‌های گذشته مجری اصلی این کنفرانس بین‌المللی است با این تفاوت که امسال با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ کنفرانس به صورت مجازی برگزار می‌شود.

  دکتر علی احمدی به عنوان دبیر کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ضمن تأکید بر اهمیت این رویداد، خاطرنشان کرد: «گردهم‌آوری پژوهشگران و متخصصان دانشگاه و صنعت برای اشتراک‌گذاری جدیدترین یافته‌ها و دستاوردها در حوزه علوم رایانه، سیستم‌های هوشمند، رایانش نرم، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق، پردازش متن و شبکه های اجتماعی، پردازش سیگنال و تصویر، کلان داده و رایانش ابری، سیستم های توزیع شده، شبکه های کامپیوتری، رایانش امن، مهندسی نرم افزار، معماری کامپیوتر و سامانه های دیجیتال، علوم شناختی و مغز، الگوریتم‌ها و محاسبات، یادگیری و یاددهی الکترونیکی، اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال هدف اصلی کنفرانس امسال است.»

  کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ایران

  یکی از حامیان اصلی این کنفرانس که از آن به عنوان معتبرترین رویداد مرتبط با علوم رایانه در ایران یاد می‌شود، مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت است. فعالیت خانواده بزرگ پارت از سال ۱۳۹۲ در حوزه پردازش هوشمند اطلاعات مالی آغاز شده و اکنون دارای دو زیرشاخه اصلی با نام‌های گروه نرم‌افزاری پارت و مرکز تحقیقات هوش مصنوعی است. پارت با حمایت از کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ایران در نظر دارد کیفیت و کمیت ادبیات هوش مصنوعی و حوزه‌های مرتبط را افزایش داده و دریچه‌های نوینی را به سمت تمام ذینفعان این صنعت بگشاید.

  در همین راستا انتظار می‌رود اغلب مقاله‌های ارسالی به این کنفرانس الگوریتم‌های یادگیری ماشین در کنار افزایش تمایل به یادگیری الکترونیکی در شرایط همه‌‌گیری ویروس کرونا را مورد توجه قرار بدهند.

  با این حال سایر بخش‌های مربوط به علوم رایانه از دید برگزارکنندگان پنهان نمانده است. سخنرانان کلیدی این کنفرانس افرادی همچون «دومنیکو پوتنا» از دانشگاه پلی‌تکنیک ایتالیا، مهدی الهی از دانشگاه برگن نروژ و ابراهیم باقری از دانشگاه رایرسون کانادا هستند که به ترتیب درباره «تشخیص رفتار غیرطبیعی از طریق سوابق رویدادها، «استخراج ترجیحات در سیستم‌های توصیه‌گر» و «پردازش معنایی در شبکه‌های اجتماعی برای استخراج دستورالعمل‌های قابل اجرا» سخنرانی می‌کنند.

  شما می‌توانید تا تاریخ ۱۴ بهمن از طریق لینک زیر در کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر ایران با حمایت پارت ثبت‌نام کرده واز مقاله‌ها و کارگاه‌های علمی بهره‌مند شوید.

  ثبت نام

   

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  دیتامون : خالق نرم‌افزارهای کاربردی خودنگاه و رخ‌نگار

  مقاله قبلی

  با Seaborn 0.11 و ویژگی های جدید آن آشنا شوید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *