کنگره استفاده از هوش مصنوعی در علوم پزشکی
اخبار

کنگره استفاده از هوش مصنوعی در علوم پزشکی دی ماه برگزار می شود

0
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پیشرفت علوم پزشکی با وجود هوش مصنوعی امری انکارناپذیر است که امیدواری‌های فراوانی برای توسعه در حوزه درمان و پزشکی ایجاد کرده است؛ در همین راستا کنگره استفاده از هوش مصنوعی در علوم پزشکی، دی ماه امسال تحت عنوان AIMS ۲۰۲۲ برگزار می‌شود .برگزاری این سمینار با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مجازی، در سه بخش سمینارهای تخصصی ماهیانه، مدرسه تابستانه هوش مصنوعی و جشنواره علمی دانشجویی برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش هوشیو به نقل از مهر، اولین نشست در این حوزه، با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مجازی و با حضور دبیران برنامه تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی و نمایندگان علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

کنگره پزشکی هوش

کنگره استفاده از هوش مصنوعی در علوم پزشکی

هدف از برگزاری این کنگره در دی ماه، تمرکززدایی و مشارکت همگانی به منظور تشریح برنامه‌ها در حوزه پزشکی، تلاش برای مشارکت جمعی و تشکیل کمیسیون‌های تخصصی که بازوهای اجرایی کمیته تعالی هوش مصنوعی محسوب می‌شوند، عنوان شده و در دستور کار دبیرخانه کمیته تعالی قرار گرفته است.

دبیر کمیته تعالی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، دکتر احسان کدخدایی، در ارتباط با این نشست به تحولات بین‌المللی و چشم‌اندازهای ترسیم شده در این حوزه اشاره کرد و هدف از اجرایی شدن این برنامه، وظایف دبیران و نوع همکاری ایشان با کمیته تعالی را تشریح کرد.

در همین رابطه کدخدایی افزود: «کشور از لحاظ علمی در رتبه ۱۲ در جهان قرار دارد اما این جایگاه در حیطه نظری است و نتوانسته شاخص‌های اقتصادی را در مورد ایران تغییر دهد و کشور ما از این نظر در رتبه ۷۲ قرار دارد. براساس چشم‌اندازهای کلان کشور تا سال ۱۴۱۰ باید این وضعیت تغییر کند و کشور با بهره‌گیری از فناوری نوین به ارتقای جایگاه خود در اقتصاد دست یابد.»

آموزش سریع‌ و بهینه شبکه‌های عصبی با یادگیری عمیق آنالوگ

کدخدایی با اشاره به اهمیت هوش مصنوعی در نظام سلامت، از بدو تولد تا حتی پس ازمرگ، گفت: «آینده هوش مصنوعی در نظام سلامت تا سال ۲۰۳۰ منجر به بیش از ۲۰۰ میلیارد درآمد خواهد شد و بیشترین سهم از این میزان درآمد متعلق به تولیدات نرم‌افزاری است.»

دبیر کمیته تعالی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی مجازی تأکید کرد: «ایران نیز باید طوری برای پیشرفت هوش مصنوعی در حوزه‌های محتلف صنعت و علم برنامه‌ریزی کند که تا سال ۱۴۱۰ بیش از ۱۰ درصد تولید ناخالص ملی خود را از طریق فناوری‌های AIMS به دست بیاورد. رسیدن به این خواسته با توجه به موقعیت کشور، دور از دسترس نیست. کشور ما در حوزه نرم‌افزار، تنوع اقلیم و جمعیت و به طور کلی تولید داده‌های پزشکی از موقعیت مناسبی برخوردار است و با برنامه‌ریزی  و مشارکت ملی، دستیابی به این هدف محقق خواهد شد.»

دکتر فهیمه قاسمی، قائم‌ مقام کمیته تعالی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، در ادامه این نشست، اقدامات انجام شده توسط کمیته و برنامه‌های پیش روی آن را تشریح کرد و گزارش جامعی از کنگره استفاده از هوش مصنوعی در علوم پزشکی ارائه داد.

به گفته قائم مقام کمیته تعالی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، این کنگره، در دی ماه سال جاری تحت عنوان AIMS ۲۰۲۲ در جزیره کیش برگزار خواهد شد و برنامه‌های آن، در سه بخش شامل سمینارهای تخصصی ماهیانه، مدرسه تابستانه هوش مصنوعی و جشنواره علمی دانشجویی شامل ۲۰ سخنرانی و ۷ اجلاسیه و رویداد پس از کنگره، شامل امضا و تبادل سند همکاری با مؤسسات معتبر علمی و اقتصادی، در نظرگرفته شده‌اند.

فناوری‌های نوین کلید اصلی پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی هستند

در ادامه این نشست برای بهتر اجرا شدن برنامه‌های کنگره، دبیران دانشگاه‎های علوم پزشکی نیز پیشنهادات خود را ارائه داند و پیرامون آن‌ها بحث و تبادل نظر شکل گرفت.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

روش جدید پرینت سه بعدی ساخت ربات

مقاله قبلی

شهرستان بهار، قطب فعال حوزه هوش مصنوعی شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.