جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 گزارش شاخص هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲ منتشر شد

گزارش شاخص هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲ منتشر شد

 

[zoomsounds_player artistname=”فایل صوتی مطلب را گوش کنید!” songname=”قدرت گرفته از آواشو” config=”sample–skin-aria” type=”detect” dzsap_meta_source_attachment_id=”29948″ source=”https://hooshio.com/wp-content/uploads/2022/09/گزارش-شاخص-هوش-مصنوعی.mp3″ autoplay=”off” loop=”off” play_in_footer_player=”default” enable_download_button=”off” enable_downloads_counter=”off” download_custom_link_enable=”off” open_in_ultibox=”off”]

 

گزارش شاخص هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲ در راستای ترویج هوش مصنوعی در کشور توسط ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست مجهوری، منتشر شد.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری صداوسیما، گزارش شاخص هوش مصنوعی سال ۲۰۲۲ که اطلاعات پیرامون هوش مصنوعی را ردیابی، گردآوری، طبقه‌بندی و تجسم می‌کند، توسط ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی منتشر شد. این گزارش می‌تواند برای محققان، سیاست‌گذاران، مدیران اجرایی، روزنامه‌نگاران و عموم مردم کاربرد داشته باشد. داده‌های این گزارش به‌صورت منبع‌باز، بی‌طرفانه، دقیق و بررسی‌شده در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، تا درک عمیق‌تر و دقیق‌تری از هوش مصنوعی را در اختیارعلاقه‌مندان این حوزه قرار دهد.

این گزارش باهدف تبدیل‌شدن به معتبرترین و مستندترین منبع جهان در زمینه ایجاد بینش پیرامون هوش مصنوعی، تهیه و منتشر شده‌است. این گزارش به موضوع استقرار گسترده هوش مصنوعی  در اقتصاد می‌پردازد که چگونه درصد پیشرفت و گسترش هوش مصنوعی در واحد‌های اقتصادی افزایش می‌یابد و به دنبال آن، مسائل اخلاقی مرتبط با هوش مصنوعی نیز روزبه‌روز پررنگ‌تر می‌شود. برخی از این نگرانی‌ها درباره هوش مصنوعی طبیعی است، زیرا زمانی که فناوری جدیدی در جهان عرضه می‌شود، تمایل داریم به جنبه‌های اخلاقی آن بپردازیم و هرچه هوش مصنوعی بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود، توانایی انجام طیف وسیط‌‌‌تری از کارها را دارد و درعین‌حال، نگرانی‌های اخلاقی پیرامون آن نیز افزایش می‌یابد.

این گزارش در ۵ بخش منتشر شده است که شامل موارد زیر است:

بخش ۱: تحقیق و توسعه

بخش ۲: عملکرد فنی

بخش ۳: اصول اخلاقی و فنی هوش مصنوعی

بخش ۴: اقتصاد و آموزش

بخش ۵: سیاست‌گذاری و حکمرانی هوش مصنوعی

در حال حاضر، بسیاری از کشورها در حال توسعه، استقرار و تنظیم سیستم‌های هوش مصنوعی هستند و نتیجه این فعالیت‌ها، دسترسی گسترده عموم مردم به هوش مصنوعی و استفاده از این فناوری در زندگی روزمره است که به دنبال آن، کاهش قیمت استفاده از این تکنولوژی را نیز به دنبال دارد. با‌این‌حال، علی‌رغم استفاده گسترده از هوش مصنوعی در سطح جهان، گزارش‌ها نشان می‌دهد که هنوز بسیاری از افراد تمایل دارند که از سیستم‌ها و مجموعه داده‌های انگلیسی‌زبان استفاده کنند.

در این گزارش به تجزیه و تحلیل گسترده از پیشرفت فنی در زیرشاخه‌های مختلف هوش مصنوعی ازجمله بینایی کامپیوتر، زبان، گفتار، توصیه‌ها، یادگیری تقویتی، سخت‌افزار و رباتیک پرداخته می‌شود. این گزارش توسط شرکت فناوری و نوآوری هوشمند سایان (سایتک) و به همت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی تهیه‌ شده ‌است.

جهت دانلود گزارش شاخص هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

https://www.iribnews.ir/files/fa/news/1401/6/22/8531718_831.pdf

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.