جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 آب زمزم در مسجدالحرام توسط ربات‌های هوشمند توزیع می‌شود

آب زمزم در مسجدالحرام توسط ربات‌های هوشمند توزیع می‌شود

عربستان که در دوران همه‌گیری کرونا اجازه ورود زائران به شهر مکه را صادر نمی‌کرد، حالا با راهکاری مبتنی بر هوش مصنوعی و رباتیک درصدد حفظ سلامتی زائران و خدمت‌رسانی به آن‌ها با استفاده از تکنولوژی برآمده است. طبق اخبار منتشر شده در مسجدالحرام یک ربات هوشمند برای توزیع آب زمزم بین زائران آموزش دیده است. به گفته رئیس امور مسجدالحرام، این ربات به مدت ۸ ساعت پیاپی و بدون دخالت نیروی انسانی، بطری‌های آب زمزم را میان زائران توزیع می‌کند.

عبدالرحمن السدیس در ارتباط با ویژگی این ربات می‌گوید: «این ربات در زمان توزیع آب زمزم ۲۰ ثانیه توقف می‌کند تا هر زائر بتواند به راحتی بطری را از آن دریافت کند. این ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است و در مسیر راه خود به هیچ‌کس برخورد نکرده و مانع از حرکت آن‌ها یا باعث کند شدن سرعتشان نمی‌شود. این تکنولوژی جدید خصوصا در زمانی که دنیا درگیر همه‌گیری کرونا شده، می‌تواند خدمات گسترده‌ای به بشر ارائه دهد تا سلامتی هزاران زائر مسجدالحرام در مکه حفظ شود.

مراسم حج تمتع امسال حدود یک ماه دیگر برگزار خواهد شد و با استفاده از این ربات هوشمند که بطری‌های حاوی آب زمزم را بین زائران توزیع می‌کند، فاصله‌گذاری اجتماعی برای منتقل نشدن کرونا بهتر رعایت می‌شود و زائران دیگر مجبور نیستند برای برداشتن آب زمزم ازدحام کرده یا به دلیل شلوغی و ترس از کرونا، از این کار منصرف شوند.
عبدالرحمن السدیس، ریاست کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی، همچنین تصاویر و ویدئو مربوط به نحوه کار این ربات هوشمند را در حساب کاربری توئیترش قرار داده تا زائران در صورت مشاهده این ربات‌ها تعجب نکنند و بتوانند با مشاهده آن‌ها آشنایی بیشتری با نحوه عملکرد این ربات پیدا کنند؛ همچنین در صورتی که در شهر مکه و در مسجدالحرام با آن برخورد داشتند، بتوانند به راحتی از خدمات آن بهره ببرند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها