جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 بررسی ظرفیت‌های هوشمندسازی جزیره کیش در جلسه با وزیر ارتباطات

بررسی ظرفیت‌های هوشمندسازی جزیره کیش در جلسه با وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و معاونانش که این روزها برای رونمایی از پستچی‌های هوشمند هادی و هدی در جزیره کیش به سر می‌برند، در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات این جزیره شرکت کردند. این جلسه در سالن رازی مرکز همایش‌های کیش برگزار شد.

در این جلسه، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، بر اهمیت توجه به هوش مصنوعی تاکید کرد و فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را انقلاب صنعتی چهارم خواند.

از آنجایی که این جلسه در جزیره کیش برگزار شد، بیشتر بحث‌های نشست حول محور ظرفیت‌های این جزیره در هوشمندسازی حوزه‌های مختلف بود. معاون فناوری و نوآوری وزرات ارتباطات، ستار هاشمی، ظرفیت‌های کیش برای هوشمندسازی را خوب ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد این جزیره گام‌های موثری برای هوشمندسازی بردارد.

هاشمی همچنین به مشکلات این حوزه‌ نیز اشاره‌هایی داشت از جمله اینکه با توجه به اتفاقات عرصه دیپلماسی تعاملات علمی و پژوهشی دانشمندان و دانشجویان ایرانی با کشورهای دیگر با دشواری‌هایی همراه شده است.

ستار هاشمی در ادامه صحبت‌های خود به ظرفیت‌های منطقه‌ای شهرهای جنوبی کشور اشاره کرد و برای مثال از دانشجویان دانشگاه شیراز مثال آورد که در ده سال گذشته تعاملات علمی بسیار خوبی با کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته‌اند.

گفتنی است دکتر ستار هاشمی دارای دکتری مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات با گرایش هوش مصنوعی از دانشگاه علم‌وصنعت ایران و دانشگاه موناش استرالیا است و اکنون دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز است.

همچنین معاونت فناوری و نوآوری وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئول سیاست‌گذاری و راهبری طرح‌ها و پروژه‌های ملی راهبردی و عملیاتی فناوری اطلاعات و در سطح کشور است. این معاونت وظیفه دارد سرمایه‌گذران داخلی و خارجی غیردولتی را که مایلند در توسعه فناوری‌های نوین اطلاعات کشور همکاری داشته باشند شناسایی کند و سیاست‌های برای جذب آن‌ها داشته باشد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها