40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 بررسی هوش مصنوعی برای بهبود جریان ترافیک در خیابان‌های شهر اسپرینگ‌دیل

بررسی هوش مصنوعی برای بهبود جریان ترافیک در خیابان‌های شهر اسپرینگ‌دیل

اسپرینگ‌دیل چهارمین شهر بزرگ در ایالت آرکانزاس، از ایالات‌متحده آمریکا است و میان دو شهرستان واشنگتن و بنتان در شمال غربی این ایالت واقع‌شده است. اسپرینگ‌دیل که در فلات اسپرینگ‌فیلد در اعماق کوه‌های اوزارک قرار دارد، مدت‌هاست یک شهر صنعتی مهم برای منطقه به‌حساب می‌آید و علاوه بر چندین شرکت حمل‌ونقل، این شهر مقر جهانی Tyson Foods، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده گوشت در جهان نیز هست. این شهر در ابتدا «شیلوه» نام داشت و در سال ۱۸۷۲ هنگام ثبت درخواست برای دفتر رسمی اداره پست، نام خود را به «اسپرینگ‌دیل» تغییر داد.

بَنا بر داده‌های آماری، این شهر اکنون بعد از گذشت نزدیک به ۲ قرن از عمر خود، حالا دیگر به یک کلان‌شهر تبدیل‌شده و مانند هر کلان‌شهر دیگری با جمعیت زیاد، یکی از چالش‌های اساسی و مهم آن، جریان سنگین ترافیک در خیابان‌های شهر است. 

به همین خاطر نیز، به‌تازگی شورای شهر اسپرینگ‌دیل، برای استفاده از نشانه‌های راهنمایی و رانندگی (که از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به جریان ترافیک در شهر استفاده می‌کنند) چراغ سبز نشان داده است. در همین راستا «جیمز اسمیت» مدیر دپارتمان فواید عمومی، روز دوشنبه به کمیته مالی شورا خواهد رفت و برای خرید یک سیستم «پیوند ترافیکی مبتنی بر هوش مصنوعی» (که از بینایی ماشینی و یادگیری ماشینی برای نظارت بر راهروهای ترافیکی و تغییر چراغ‌های راهنمایی در صورت نیاز، استفاده می‌کند) درخواست خود را ارائه کرده است.

در برنامه ارائه‌شده قرار است، شهر سیستم TrafficLink را در ۱۰ تقاطع گوناگون مستقر کند، چراکه تا قبل از این، هرسال بودجه‌ای را برای جایگزینی نشانه‌های راهنمایی در ۱۰ تقاطع اختصاص می‌داده‌اند. لازم به ذکر است که این شهر دارای ۸۳ تقاطع، با علائم راهنمایی و رانندگی گوناگون است. در آزمایش‌های انجام‌شده، تاکنون کارکنان بخش ترافیک شهری، از آزمایش‌های انجام‌شده روی سامانه‌های «پیوند ترافیکی مبتنی بر هوش مصنوعی» در تقاطع خیابان «تامپسون شمالی» و جاده «چرخ واگن» بسیار خرسند بوده‌اند.

هوش مصنوعی و بهبودترافیک

بر اساس ارقام موجود در وب‌سایت وزارت حمل‌ونقل ایالت آرکانزاس، تقاطع‌های این شهر روزانه شاهد عبور حداقل ۱۷۰۰۰ خودرو هستند؛ حال در چند هفته آینده، شهر قصد دارد از یک سیستم ترافیکی پیشرفته‌تر مبتنی بر هوش مصنوعی، به نام NoTraffic در خیابان «تامپسون جنوبی» و «دان تایسون پارک» که روزانه حداقل ۲۱۰۰۰ خودرو بر خود می‌بیند، استفاده کند.

حال اگر کارکنان، سیستم NoTraffic را بهتر بپسندند، برای اصلاح سیستم قبلی باز به شورا درخواست خواهند فرستاد. در این درخواست، شورای شهر قرار است ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار برای نصب سیستم TrafficLink در یک تقاطع (با چراغ‌ها، تیرها و جعبه‌های کنترل) هزینه کند و البته اگر این فناوری، تقاطع‌ها را از طریق یک راهبر هوشمند به هم پیوند دهد، هزینه به ۳۰۰ هزار دلار نیز افزایش خواهد یافت. البته در حال حاضر، شهر حدود ۳۰۰ هزار دلار برای تجهیز یک تقاطع، آن‌هم بدون سیستم نشانه‌های رانندگی یا تجهیز یک تقاطع جدید در یک جاده جدید، پرداخت می‌کند.

ساکنان اسپرینگ‌دیل روز سه‌شنبه یک اوراق قرضه را تصویب کردند که شامل ۱۳۵ میلیون دلار برای بهسازی خیابان‌های این شهر است. برخی از پروژه‌ها، ساخت خیابان‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند بود و شهر نیز تغییراتی در تقاطع‌های خیابان‌های شلوغ ایجاد خواهد کرد، که شامل تجهیز آن‌ها به سامانه‌های راهنمایی و رانندگی مبتنی بر هوش مصنوعی جدید، می‌شود.

سامانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که حدود یک سال است در این شهر راه‌اندازی شده، تاکنون هیچ تشخیص نادرستی نداشته‌اند و به‌محض اینکه یک خودرو از منطقه خارج می‌شود، چراغ‌های راهنمایی سریع تغییر می‌کنند. البته سیستم فعلی شهر که ترافیک را با دوربین‌های قدیمی تشخیص می‌دهد، گاهی اوقات نشانه‌ها را بر اساس مشاهده چیزی که در باد می‌وزد یا تابش خیره‌کننده نوری که از شیشه جلو بازتاب میابد، تغییر می‌دهد. دید سیستم فعلی می‌تواند توسط مه، برف یا سایه‌ها مبهم شود و ترافیک را متوقف کند، که این چالش نیز با ورود سامانه‌های جدید بینایی ماشینی، از بین می‌رود و چشم‌های راهنمایی و رانندگی دیگر در هر شرایطی می‌توانند ترافیک را هدایت کنند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]