مدیریت بار مصرفی برق
اخبارهوش مصنوعی در ایران

مدیریت بار مصرفی برق کشور با استفاده از هوش مصنوعی

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

نشست کارشناسی ارائه راهکارهای اجرایی به دولت برای مدیریت بار مصرفی برق با حضور سعید جلیلی، نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، کارشناسان کارگروه نیروی دولت سایه، دو نفر از نمایندگان مجلس و مدیرعامل شرکت توانیر برگزار شد.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از نمایندگان مجلس حاضر در این نشست مجتبی رضاخواه، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بود که نقطه نظر خود را درباره به تعادل رساندن تولید و مصرف و کنترل هوشمند که یکی از لازمه‌های این کار است، بیان کرد. رضاخواه معتقد است اجرایی کردن پیشنهادش نیازمند اتکا به آنالیز داده ها در این حوزه است: «نسل قبلی مدیران شناخت چندانی نسبت به ابزارهای هوش مصنوعی ندارند و همین موضوع باعث شده تا شاهد نقش کمرنگ کنترل هوشمند در حوزه برق باشیم.»

به نظر نماینده تهران ایجاد شبکه کنترل هوشمند می‌تواند راهکاری عملی برای مدیریت بار مصرفی برق باشد: «با ایجاد شبکه کنترل هوشمند در توانیر می‌توان به‌راحتی در مواقع پیک بار، پرمصرف‌ها را شناسایی کرد. با این روش به‌جای قطع همگانی برق، می‌توانیم این دسته از مصرف‌کنندگان که مصرف بیشتری دارند را کنترل کنیم.»

او همچنین تأکید داشت که دولت منتخب باید رسیدگی به موضوع قطعی برق را در دستور کار قرار دهد: «دولت منتخب می‌بایست موضوع تأمین برق و جلوگیری از قطعی آن و همچنین خاموشی مشترکان خانگی و صنعتی را به‌صورت جدی در دستور کار قرار دهد.»

اهمیت انرژی برای کشور

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با تأکید بر این موضوع که در کنار راهکارهای بلندمدت باید نگاهی هم به راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشیم، درباره اهمیت برق برای کشور صحبت کرد. به عقیده ایشان انرژی یکی از مزیت‌های نسبی کشور ما است و نباید در این زمینه تهدیدی شامل حال ما باشد؛ بلکه باید از این فرصت به‌گونه‌ای بهره ببریم که بتوانیم مازاد نیاز داخلی را صادر هم بکنیم.

ایران کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی را برگزار می‌کند

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مدیریت بهینه اسناد الکترونیکی کشور با هوش مصنوعی و بلاکچین

مقاله قبلی

آلفازیرو خود را بسازید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.