ثبت اختراع هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در جهان

چین، پیشرو در ثبت اختراع هوش مصنوعی در دنیا

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ثبت اختراع هوش مصنوعی از پیچیدگی‌های خاص خودش برخوردار است و از آنجا که هوش مصنوعی در جهان در حال پیشرفت است، طبیعتا محققان مدام در حال دستیابی به اطلاعات باارزش در این زمینه و حتی ثبت اختراعات جدید هستند. در کشورهای دنیا اما رقابتی بر سر ثبت اختراع هوش مصنوعی و پیشروی در این فناوری شکل گرفته و طبق ادعای مطبوعات معتبر دنیا، در سال ۲۰۲۰ چین در این زمینه پیشرو بوده و ۳۹۰ هزار اختراع به ثبت رسانده است.

در سال ۲۰۲۰ میلادی در سراسر جهان تعداد کل اختراعات هوش مصنوعی به ۵۲۰ هزار رسیده است. این آمار در کنفرانس سالانه صنعت هوش مصنوعی چین ۲۰۲۰ در شهر سوژو در شرق این کشور ارائه شده است.

همچنین گفته شده که چین در ده حوزه مرتبط با هوش مصنوعی رهبری تحقیقات و خروجی‌های علمی را در دست دارد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌‎توان به پردازش زبان طبیعی، فناوری‌ تولید تراشه‌های دارای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اشاره کرد.

دیگر بخش‌هایی که چین در آن‌ها به سطح قابل قبولی از پیشرفت رسیده، تعامل انسان و رایانه، رباتیک، مهندسی دانش، گرافیک رایانه، نظریه پردازی و فرضیه‌های مرتبط با هوش مصنوعی هستند. طبق پیش‌بینی‌ها تا ۱۰ سال آینده مهم‌ترین حوزه‌های تمرکز در هوش مصنوعی مربوط به تقویت یادگیری، نقشه‌برداری از دانش و تولید ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند بود.

آمریکا در زمینه تربیت متخصصان برتر حوزه هوش مصنوعی در رتبه اول جهان است و ۱۲۴۴ استاد این حوزه علمی ساکن کشور آمریکا هستند. رتبه دوم از نظر تربیت متخصص هوش مصنوعی متعلق به چین است و ۱۹۶ استاد در این کشور ساکن هستند. بخش عمده‌ای از استعدادهای هوش مصنوعی در کشور چین در شهرهای پکن، تیانجین، منطقه هبی و دلتای رودخانه یانگ تسه و دلتای رود مروارید ساکن هستند. در سال ۲۰۲۰ اما ۷۶ درصد ثبت اختراعات هوش مصنوعی جهان به نام کشور چین بوده است.

ایران کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی را برگزار می‌کند

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

پیش‌بینی ارزش بازار هوش مصنوعی در آینده

مقاله قبلی

یادگیری فعال عمیق راهکار جدیدی برای شناسایی نواقص جاده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.