Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 20 کتاب منتخب ایلان ماسک که توصیه می‌کند بخوانید

20 کتاب منتخب ایلان ماسک که توصیه می‌کند بخوانید

ایلان ماسک Elon Musk مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس با وجود درگیری بسیاری زیادی که در کار دارد اما همواره یک کتاب‌خوان بوده است و این کتاب‌ها را نیز به دیگران معرفی می‌کند. با وجود همه‌گیری کرونا، ثروت‌ ایلان ماسک رشد چشمگیری داشته است. ماسک، اوایل ماه اوت چهارمین مرد ثروتمند جهان شد. او یکی از معدود مدیر عاملانی است که در توییتر نیز فعال است. از جوک‌ها و کمیک‌ها گرفته تا اخبار مربوط به تسلا را می‌توان در توییتر او یافت. یکی دیگر از مواردی که ایلان ماسک از توییتر خود برای آن استفاده می‌کند، معرفی کتاب به دنبال کنندگان صفحه‌اش است. در اینجا فهرست 20 کتاب منتخب ایلان ماسک را آورده‌ایم:

1. کتاب صفر تا یک Zero to One

ایلان ماسک در توصیف این کتاب که توسط یکی از جسورترین سرمایه‌گذاران سیلیکون ولی نوشته ‌شده است می‌گوید: پیتر تیل شرکت‌های زیادی را ایجاد کرده است که پیشرفت‌های شگرفی داشته‌اند، کتاب صفر تا یک نشان می‌دهد که او چگونه موفق به این کار شده است

Zero to One

2. دوازده علیه الهه‌گان Twelve Against the Gods

 این کتاب زندگینامه 12 نفر از شخصیت‌های مهم تاریخی دنیا را بازگو می‌کند. پس‌ از آنکه ایلان ماسک این کتاب را معرفی کرد در سایت آمازون قیمت آن از ۶ دلار به ۹۹ دلار رسید. ایلان ماسک می‌گوید این واقعاً کتاب خوبی است و از خواندن آن لذت می‌برم.

دوازده علیه الهه‌گان

3. تصویر بزرگ The Big Picture

ماسک یکی از طرفداران سین کارول است و می‌گوید من همه کتاب‌های این نویسنده را به‌شدت پیشنهاد می‌کنم. این کتاب یک جهان‌بینی علمی بی‌سابقه است؛ کتابی که  کنار آثار استیون هاوکینگ، کارل ساگان، دانیل دنت و ای. ویلسون برای سال‌های سال در قفسه‌ها خواهد نشست.

The Big Picture


4. هوش مصنوعی فوق‌العاده: راه، خطرات، استراتژی Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies

ماسک معتقد است این کتاب ارزش خواندن دارد. ماسک در مورد این کتاب در یکی از توییت‌های خود گفت هوش مصنوعی فوق‌العاده می‌تواند خطرناک‌تر از سلاح هسته‌ای باشد.

هوش مصنوعی فوق‌العاده: راه، خطرات، استراتژی

بیشتر بخوانید: معرفی 10 کتاب به توصیه بزرگان تکنولوژی


5. دروغ گفتن Lying

“کتاب جدید دوستم سام هریس را بخوانید. جلد هنری عالی و بسیاری از دلایل مهم برای دروغ نگفتن !” این چیزی است که ماسک در مورد این کتاب گفت.

دروغ گفتن

6. ساختارها: یا چرا چیزها نمی افتند Structures: Or Why Things Don’t Fall Down

یکی از کتاب هایی که به ایلان ماسک کمک کرد تا در مورد پایه‌های علم موشکی اطلاعات کسب کند  کتاب ساختارها: یا چرا چیزها نمی‌افتند اثر جی.ای. گوردون بود. ماسک در این باره می‌گوید: “این کتاب واقعا برای دانستن دانش ابتدایی طراحی ساختار عالی است.

ساختارها: یا چرا چیزها نمی افتند


7. اطلس شورید Atlas Shrugged

ماسک در مورد این کتاب که محبوب‌ترین کتاب آین رند بعد از سرچشمه است گفت.”اگر دانشجوی سال دوم دانشگاه باشید بسیار جذاب است. این کتاب نقطه مقابل کمونیسم را به شما نشان می‌دهد و بسیار مفید است.

اطلس شورید


8. دایمون Daemon

این کتاب در مورد یک برنامه رایانه‌ای است که پس از مرگ برنامه‌نویس اصلی شروع به تغییر دنیای واقعی می‌کند. دایمون اثر دنیل سوارز است.

دایمون


9. تاجران تردید Merchants of Doubt

این کتاب اثر نائومی اورسک است. این کتاب منتخب ایلان ماسک به کاوش در مورد افرادی می‌پردازد که تغییرات زیست‌محیطی را انکار می‌کنند. ایلان ماسک در مورد این کتاب می‌گوید: آن‌هایی که سعی می‌کردند مضرات سیگار برای سلامتی را انکار کنند، اکنون تغییرات آب‌وهوایی را انکار می‌کنند.

تاجران تردید


10. ثروت ملل The Wealth of Nations

این کتاب مهم‌ترین اثر آدام اسمیت اقتصاددان و فیلسوف اسکاتلندی است که به تحقیقی پیرامون ماهیت و اسباب ثروت ملل می‌پردازد.

ثروت ملل


11. اختراع نهایی ما

ماسک در مورد کتاب اختراع نهایی ما که توسط جیمز بارات نوشته شده است  می‌گوید این کتاب نمود عجیب و خطرناک هوش مصنوعی را به خوانندگان نشان می‌دهد. در واقع این اثر به توضیح چگونگی عملکرد هوش مصنوعی و پایان عصر انسان اشاره دارد.

اختراع نهایی ما


12. احتراق: تاریخچه پیشران‌های راکت‌های سوخت مایع Ignition!: An Informal History of Liquid Rocket Propellants

احتراق اثر جان دی. کلارک و دیگر کتاب منتخب ایلان ماسک است و به‌صورت تخصصی درباره موضوع دانش موشکی صحبت می‌کند. این کتاب یکی از کتاب‌های موردعلاقه ایلان ماسک در مورد فضا است.

احتراق: تاریخچه پیشران‌های راکت‌های سوخت مایع

13. سرمایه Das Kapital

کتاب سرمایه اثر کارل مارکس فیلسوف مشهور آلمانی است. ایلان ماسک این کتاب را در 14 سالگی خوانده و در نقد آن می‌گوید انحصار دشمن واقعی مردم است و رقابت برای خدمت خوب است.

سرمایه


14. تل‌ماسه Dune

تل‌ماسه نام کلی یک سری هشت‌تایی رمان است که توسط رابرت هربرت نوشته ‌شده است. ماسک در توییتی در مورد این کتاب می‌گوید: سری کتاب‌های تلماسه بسیار درخشان است. خالق این کتاب‌ها طرفدار ایجاد محدودیت در هوش ماشین است.

تل‌ماسه


15. ماه دلبری خشن است The Moon Is a Harsh

رابرت آنسون هاین‌لاین نویسنده سبک علمی-تخیلی است و ایلان ماسک این کتاب را یکی از کتاب‌های موردعلاقه خود در در زمینه‌ی فضا می‌داند.

ماه دلبری خشن است


16. راهنمای مسافران مجانی کهکشان The Hitchhiker’s Guide To The Galaxy

این کتاب منتخب ایلان ماسک یک که به‌اختصار HHGTTG نیز نامیده می‌شود یک مجموعه کمدی، علمی تخیلی اثر داگلاس آدامز است. ایلان ماسک در توییتی در مورد این کتاب برجسته می‌گوید: “من داگلاس آدامز را دوست دارم! سفینه مورد علاقه من در HHGTTG است.

راهنمای مسافران مجانی کهکشان


17. بنجامین فرانکلین، یک زندگی آمریکایی Benjamin Franklin

“ماسک در توییتی در مورد این کتاب نوشت: در حال خواندن یک زندگی‌نامه عالی از بنجامین فرانکلین هستم که  توسط والتر  آیزاکسون نوشته شده است. این کتاب را به‌شدت توصیه می‌کنم.

بنجامین فرانکلین، یک زندگی آمریکایی


18. رسیدگی به فلیباس Consider Phlebas

رسیدگی به فلیباس اولین رمان داستانی علمی یان بنکس است که در سال 1987 منتشر شد. ایلان ماسک این کتاب را تصویری جذاب از آینده کهکشانی بزرگ و نیمه آرمان‌شهر می‌داند.

رسیدگی به فلیباس


19. بنیاد The Foundation

بنیاد نام مجموعه‌ای ۷ جلدی از آیزاک آسیموف است که به‌عنوان مشهورترین مجموعه‌ی علمی-تخیلی دنیا خوانده می‌شود. ایلان ماسک می‌گوید قانون صفرم ترمودینامیک و سری کتاب‌های بنیاد دو محرک اصلی برای تأسیس SpaceX بودند.

The Foundation

20. زندگی 3.0 Life 3.0

ماسک در مورد این کتاب می‌گوید: زندگی 3.0 یک راهنمای جذاب برای چالش‌ها و گزینه‌های ما در جستجوی آینده‌ای بزرگ از زندگی، هوش و آگاهی در زمین و فرای زمین است.

3.0 Life 3.0

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.