Model-Free
اخبار

Model-Free ، سیستم هوش مصنوعی جدید ربات‌ها برای بهتر برداشتن اشیاء

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  زمانی که می‌کوشیم وسیله‌ای را برداریم، هرگز به این موضوع توجه نمی‌کنیم که چطور با دستانمان آن وسیله را بگیریم. این پتانسیلی است که رفته‌رفته و در طول زمان به سبب پیچیده شدن ظرفیت‌های ذهنی و یادگیری عمیق‌تر به آن دست پیدا کردیم (یا به بیان دانشمندان مغزمان خودش این پتانسیل را پرورش داده است).

  این ویژگی سبب شده تا فعالیت‌های فراوانی را بدون اینکه نیاز به تصمیم گرفتن داشته باشیم انجام دهیم. جالب است که حتی نوجوانان در این جنبه از جدیدترین ربات‌های هوشمند نیز دقیق‌تر عمل می‌کنند.

  اخیراً عده‌ای از دانشمندان دانشگاه MIT آمریکا به توسعه یک هسته هوش مصنوعی به نام Model-Free اقدام کرده‌اند که می‌تواند در آینده نه چندان دور این مهارت انسانی را به ربات‌ها نیز منتقل کند.

  Model-Free

  Model-Free

  این دانشمندان به کمک هسته توسعه داده شده یک هوش مصنوعی به نام Model-Free، توانسته‌اند یک دست انسان را شبیه‌سازی کنند، به طوری که قادر است ۲ هزار ابزار مختلف را بردارد. جنبه بسیار جالب این هوش مصنوعی آنجا است که خود این سیستم نیازی ندارد تا درک کند چه ابزار یا وسیله‌ای را در دست می‌گیرد.

  لازم به ذکر است که این فناوری هنوز برای به کاربردن در عرصه‌های مختلف آماده نیست. زیرا برای آغاز کار باید یک تیم از متخصصان مبتنی بر این فناوری یک ربات طراحی کند. البته این موضوع مانع مهمی تلقی نمی‌شود. زیرا در ابتدای امسال بود که یک تیم از دانشمندان دانشگاه‌های لوکزامبورگ و ژیجانگ توانستند هوش مصنوعی ابداع شده را در یک ربات سگ که Jueying نام داشت نصب کنند. این هسته هوش مصنوعی در ربات مورد اشاره پتانسیل‌های یادگیری را ایجاد کرد.

  به طوری که این ربات آموخت چگونه راه باید برود و یا بین ارتفاعات ناهمواره پرش کند. البته این پیشرفت‌ها در حالی است که چالش‌های مطالعات مورد اشاره هنوز برطرف نشده و به نظر می‌رسد تا رسیدن به نقطه مطلوب این پروژه به زمان زیادی نیاز داریم.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  پیش‌بینی کلمه بعدی در گفتمان به وسیله هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  هنری کیسینجر در ۹۸سالگی به هوش مصنوعی علاقه‌مند می‌شود!

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.