40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 NVIDIA در حال ساخت پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بخش محاسبات ابری است

NVIDIA در حال ساخت پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بخش محاسبات ابری است

با شرایطی که پاندمی کرونا به وجود آورده، لزوم استفاده از ارتباطات مبتنی بر دیجیتال بیشتر شده است. در فصل بهار، جنسن هانگ، مدیر عامل NVIDIA، خبر از تصمیم برای ارائه پلتفرمی برای توسعه برخی نرم‌افزار‌ها با هدف دستیابی به پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی و سیستم‌های پیشنهاد‌دهنده آنلاین داد. Jarvis و Merlin، پلتفرم‌های جدید NVIDIA، هم‌‌اکنون برای توسعه‌دهندگان وب که از هوش مصنوعی برای ارائه خدمات بهتر استفاده می‌کنند، در دسترس است.

بعد از این که شخصی به نام تونی استارک در Marvel Cinematic Universe سیستم پردازش زبان طبیعی را ساخت، نام Jarvis انتخاب شد. مثل نسخه فانتزی هوش مصنوعی، برنامه گویشی NVIDIA طراحی شده تا صدای انسان را تشخیص دهد و به شکل یک مکالمه طبیعی پاسخ آن را بدهد.

طبق ادعای NVIDIA هر روز فقط در آمریکا مراکز پاسخگویی تلفنی به طور میانگین به ۲۰۰ میلیون تماس پاسخ می‌دهند، به عنوان مثال در زمینه پزشکی از راه دور حدود ۲.۴ میلیون ویزیت مجازی انجام می‌دهد. Jarvis در مراکز پاسخگویی مبتنی بر خدمات ابری به کار گرفته شده و توانسته بار سنگین تماس‌های تلفنی را کاهش دهد و باعث دقت بیشتر در صدای مکالمات شود. Square که یک شرکت پرداخت و کیف پول الکترونیکی است هم Jarvis را به عنوان یک دستیار مجازی که می‌تواند جلسات ملاقات را برنامه‌ریزی کند، به کار گرفته است.

پلتفرم هوش مصنوعی Merlin

Merlin دیگر پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی NVIDIA است که توانسته باعث پیشرفت نظریه‌های مبتنی بر وب شود. سیستم‌های فعلی دیگر قدیمی‌ شده‌اند. تابه‌حال پیشنهادی برای خرید بر اساس چیزی که شما اخیرا به صورت آنلاین مشاهده کردید، یا پیشنهاد یک ویدئو یا موزیک بر اساس آن‌هایی که قبلا آنلاین دیده و شنیده‌اید، به شما شده است؟ این کار نرم‌افزاری است که رفتار اخیر شما را بررسی کرده است. Merlin در تلاش برای به‌روزرسانی این توانایی‌های پیشنهاد‌دهنده است تا بتواند پیشنهادهایی نزدیک‌تر به خواسته‌های کاربران و مرتبط‌تر با جستجوهای اخیر آن‌ها داشته باشد.

NVIDIA مدعی شده این توصیه‌ها تا حدود ۳۰% باعث بهبود عملکرد سایت‌های تجارت الکترونیکی شده است. به همین دلیل است که حتی پیشرفتی جزئی در این زمینه هم می‌تواند به نتایج تجاری فوق‌العاده‌ای منتج شود. این پلتفرم همچنین به غول شبکه‌های اجتماعی چین، Tencent Holdings، کمک کرده‌ تا زمان تمرینی الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی‌اش را از ۲۰ ساعت به تنها ۳ ساعت کاهش دهد و دلیل این امر به‌کارگیری سیستم پیشنهاد‌دهنده بوده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]