40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 NVIDIA می‌خواهد از طریق هوش مصنوعی تماس های تصویری را بهتر کند

NVIDIA می‌خواهد از طریق هوش مصنوعی تماس های تصویری را بهتر کند

از زمان ظهور پاندمی کوید-19 تماس های تصویری ترویج پیدا‌ کرده است. برای این که در تماس‌هایتان چهره و صدایتان بهتر شود، NVIDIA از بسته‌ای ابزاری رونمایی کرده که می‎تواند به اپلیکیشن‌های تماس تصویری اضافه شود.

NVIDIA Maxine کارهای زیادی از جمله ارتقا رزولوشن و حذف صداهای مزاحم پس‌زمینه انجام می‌دهد. همچنین می‌تواند با تنظیم کردن فوکس دوربین‌تان، تغییراتی در تصویر ایجاد کند. برای مثال اگر سوژه در مرکز تصویر نیست، آن را در مرکز قرار دهد، اگر صورت چرخش داشته، زاویه آن را تغییر دهد و در صورت نیاز از عکس‌های پس‌زمینه متفاوت آن استفاده کنید. حتی می‌توانید یک آواتار هوش مصنوعی را در تماس‌ها به جای چهره‌تان قرار دهید. از قابلیت‌های دیگر Maxine می‌توان به کامنت‌ گذاشتن و ترجمه آن همزمان با مکالمه به صورت محرمانه اشاره کرد که از طریق NVIDIA Jarvis انجام می‌شود.

تماس های تصویری

NVIDIA مدعی شده Maxine دارای فشرده است که می‌تواند از طریق آن پهنای باند مورد نیاز برای تماس‌ها را تا حدود 90% نسبت به H.264 که یک استاندارد فشرده‎سازی ویدئو است، کاهش دهد. با این شرایط تماس‌های ویدئویی دیتای بسیار کمتری مصرف خواهند کرد.

Maxine

Maxine از شتاب‌دهنده NVIDIA Tensor Core GPU استفاده می‌کند و آن را روی ابر اجرا می‌کند. در نتیجه برای استفاده از امکانات ذکر شده برای تماس تصویری لازم نیست حتما جدیدترین کارت‌های گرافیک NVIDIA را داشته باشید. فقط کافیست امکان تماس های تصویری برایتان فراهم باشد. همچنین این بسته ابزاری برای استفاده روی هر وسیله‌‎ای طراحی شده است.

پیش از این Zoom، Skype، Microsoft Teams و Google Meet برخی از این امکانات را داشتند، اما استفاده از پلتفرم Maxine حتی می‌تواند باعث بهبود شرایط در این برنامه‌ها هم بشود. توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، استارت‌آپ‌‎ها، شرکای نرم‌افزاری‌شان و اپلیکیشن‌های تماس های تصویری حالا می‌توانند برای استفاده از Maxine پیش‎قدم شوند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]