Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 OpenAI، حامی بزرگ استارتاپ‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی، برنامۀ Converge2 را برگزار خواهد کرد

OpenAI، حامی بزرگ استارتاپ‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی، برنامۀ Converge2 را برگزار خواهد کرد

OpenAI برنامه‌ای را تحت عنوان Converge2 راه‌اندازی کرده است. این برنامه با هدف تقویت و بهبود استارتاپ‌ها، شش هفته به طول می‌انجامد و رویدادهای اجتماعی، گفت‌وگو با رهبران صنایع و سرمایه‌گذاری یک‌میلیون‌دلاری را دربرمی‌گیرد.

به نقل از هوشیو در این برنامه، حمایت از استارتاپ‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، در اولویت قرار می‌گیرد. Converge2 باعث می‌شود که نوآوری‌ها، ابتکارات و خلاقیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف مبتنی‌بر هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند، گسترش یابند. اولین گروه این برنامه در دسامبر 2022 تشکیل شد. این گروه در واقع نشان‌دهندۀ اشتیاق و علاقۀ حوزه‌های گوناگون به هوش مصنوعی و ظرفیت‌هایی که برای متحول کردن صنایع دارد، بود. اکنون که هوش مصنوعی نسبت به گذشته به میزان چشمگیری توسعه یافته و در دسترس همگان قرار گرفته است، Converge2 که دومین گروه از این برنامه محسوب می شود، قصد دارد نیروی استارتاپ‌هایی را که مهندسان، طراحان، محققان و سازندگان محصولات مختلف ایجاد کرده‌اند، تقویت کند. در این استارتاپ‌ها برای ارائۀ تصویری بهبودیافته از جهان پیرامون از هوش مصنوعی بهره گرفته می‌شود.

تاریخ برگزاری این برنامه از 11 مارس 2024 تا 19 آوریل 2024 است و در آن شاهد گفت‌وگو‌های فنی، رویدادهای اجتماعی و گفت‌وگو با پزشکان متبحر خواهیم بود. صندوق راه‌اندازی OpenAI یک میلیون دلار در این رویداد علمی سرمایه‌گذاری کرده است. شرکت‌کنندگان می‌توانند این مبلغ را دریافت نمایند و به این برنامه بپیوندند. علاقه‌مندان به شرکت در Converge2 می‌توانند تا قبل از جمعه، 26 ژانویه 2024 درخواست خود را ثبت نمایند. یکی از موارد مهم درمورد این برنامه این است که افراد گوناگون با تجربیات، پیشینه‌ها و مهارت‌های مختلف در زمینۀ هوش مصنوعی می‌توانند ورود به این برنامه را در نظر داشته باشند. حتی ورود کسانی که تاکنون هیچ تجربه‌ای از کار با هوش مصنوعی ندارند نیز بلامانع است. آنچه که OpenAI درمورد این برنامه منتشر کرده، حاکی از آن است که گروه شامل 10-15 شرکت خواهد بود. همچنین شرکت‌کنندگان باید متعهد شوند که 4-6 ساعت در هفته کار می‌کنند. لازم به ذکر است که هفتۀ اول و آخر برنامه به‌صورت حضوری در شهر سانفرانسیسکو برگزار می‌شود؛ درحالی‌که هزینه‌های سفر کاملاً پوشش داده شده‌اند. به‌غیر از هفته‌های اول و آخر، هفته‌های دیگر را می‌توان از راه دور به کار مشغول بود. البته اگر افراد تشکیل‌دهندۀ گروه بتوانند هفته‌های بیشتری را به‌صورت حضوری کار انجام دهند، قطعاً برنامه به اهداف خود نزدیک‌تر خواهد شد. این سیستم قدرتمند حامی هوش مصنوعی در حقیقت موجی نوظهور و متحول‌کننده در نحوۀ کار استارتاپ‌ها ایجاد کرده است.

برای اولین بار در سال 2022 گروهی تشکیل شد که در آن حمایت از استارتاپ‌هایی که بر پایۀ هوش مصنوعی به کار خود مشغول بودند، هدف قرار می‌گرفتند. OpenAI مجدداً در سال 2024 گروهی مشابه با عنوان Converge2 راه‌اندازی می‌کند و یک میلیون دلار به شرکت‌کنندگان اعطا می‌نماید. این برنامه رویدادهای اجتماعی، نشست با بزرگان صنایع مختلف مبتنی‌بر هوش مصنوعی و ساعات کاری را شامل می‌شود. تاریخ برگزاری آن نیز از 11 مارس 2024 تا 19 آوریل 2024 خواهد بود. از دیدگاه شما کمک‌های برنامۀ Converge2 به استارتاپ‌ها تا چه میزان سودمند خواهد بود؟

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.