Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 OpenAI معرفی می‌کند:نوشتن کد نرم‌افزاری با ابزاری مشابه چت جی پی تی به نام Codex

OpenAI معرفی می‌کند:نوشتن کد نرم‌افزاری با ابزاری مشابه چت جی پی تی به نام Codex

OpenAI که پیش‌تر با ساخت چت‌ربات هوشمند ChatGPT، توانست فکر همه را متمرکز آینده فناوری هوش مصنوعی کند، هم‌اکنون در حال توسعه Codex است. Codex سرویسی است که می‌تواند به‌نوعی نحوه کار توسعه‌دهندگان را به‌کلی تغییر دهد. این فناوری مشابه ChatGPT است، با این تفاوت که به جای نوشتن جملات، کد نرم‌افزاری می‌نویسد! شما می‌توانید به Codex بگویید که چه نوع مشکل نرم‌افزاری را می‌خواهید حل کنید و Codex راه‌حلی را با یک رشته کد به شما پیشنهاد می‌کند.

حال این سؤال مطرح می‌گردد که اگر یک سرویس هوش مصنوعی می‌تواند برای توسعه‌دهندگان کد بنویسد، چگونه قادر است بر دانشجویانی که در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می‌کنند، تأثیر بگذارد و آیا مشاغل مهندسی نرم‌افزار با درآمد بالا از بین خواهند رفت؟ پاسخ از سوی دانشگاهیان و کارشناسان در آموزش علوم کامپیوتر این‌گونه داده شده است که مهارت‌های مهندسی نرم‌افزار همچنان مورد تقاضا خواهد بود و خدمات هوش مصنوعی مانند Codex فقط یک گام طبیعی در این مسیر است، زیرا برنامه‌نویسی در طول نسل‌ها به‌تدریج آسان‌تر خواهد شد.

OpenAI معرفی می‌کند:نوشتن کد نرم‌افزاری با ابزاری مشابه چت جی پی تی به نام Codex

Codex از سال 2021 در قالب GitHub Copilot در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفته است و OpenAI که بیش از 10 میلیارد دلار از مایکروسافت و سایر حامیان جمع‌آوری کرده، اخیراً روی Codex سرمایه‌گذاری بیشتری کرده و بیش از 1000 پیمانکار را برای نوشتن کد و توضیحات مرتبط استخدام نموده است که به Codex کمک می‌کند، برنامه‌نویس بهتری شود.

کریستوفر منینگ، استاد علوم کامپیوتر و زبان‌شناسی در دانشگاه استنفورد در این باره گفت: «Codex و ChatGPT بهره‌وری را به طور فوق‌العاده‌ای افزایش می‌دهند و بسیاری از برنامه‌نویسان در حال حاضر از Codex در گردش کار روزانه خود استفاده می‌کنند. با این حال، Codex فقط می‌تواند زندگی یک مهندس را ساده‌تر کند، نه اینکه قادر باشد به‌تنهایی تمام برنامه‌ها را بنویسد.»

آسان‌تر شدن برنامه‌نویسی در هر نسل

هادی پرتوی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آموزش غیرانتفاعی Code.org، در این باره می‌گوید: «وقتی به Codex فکر می‌کنیم، باید درک کنیم که برنامه‌نویسی با هر نسل به‌تدریج آسان‌تر می‌شود. در واقع، برنامه‌نویسی با پانچ کارت شروع شد و سپس برنامه‌نویسان شروع به تایپ با صفحه‌کلید با استفاده از زبان برنامه‌نویسی Assembly کردند، زبانی سطح پایین که مستقیماً با معماری ماشین ارتباط برقرار می‌کند.» وی افزود: «برنامه‌نویسان باید بتوانند کدی را که Codex تولید می‌کند، درک کنند. توسعه‌دهندگانی که از Codex یا ابزار مشابهی استفاده می‌کنند و نمی‌توانند توضیح دهند که کدشان چه کاری انجام می‌دهد، مهندس مولد نمی‌شوند.»

در واقع، Codex می‌تواند فقط خطوط کد را پر کند و این توسعه‌دهندگان هستند که باید اساساً درک کنند که چگونه یک مشکل فنی را در وهله اول حل نمایند. پرتوی اظهار امیدواری کرد که این ابزار کار مهندسی را آسان‌تر خواهد کرد و لذا مهندسان نرم‌افزار بیشتری در دسترس خواهند بود.

افزایش سرعت نوآوری با Codex

مزیت ابزارهایی مانند Codex این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن را جایگزین جستجوی دستی نمایند که پیش از این برای اشکال‌زدایی کد و پشتیبانی از آن به کار می‌گرفتند. به عنوان مثال، برنامه‌نویسان ممکن است از زبان برنامه‌نویسی پایتون برای تجزیه و تحلیل متن از یک صفحه وب استفاده کنند و سپس با Codex، فقط قادرند یک قطعه کد برای تکمیل آن کار بخواهند. در حقیقت این ابزار برای سرعت و موفقیت کار افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، صراحتاً شگفت‌آور است.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.