جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 آمازون شما را به یک متخصص تبدیل می‌ کند

آمازون شما را به یک متخصص تبدیل می‌ کند

آمازون مدت‌هاست در تلاش است که مشکل کمبود مهندس نرم‌افزار و یادگیری ماشین را برطرف کند. امروزه آن‌ها توانسته‌اند راه‌حل‌هایی را در داخل سازمان خود برای سرعت بخشیدن به کارهای ضروری توسعه دهند، موضوعی که به عنوان آموزش ضمن خدمت یا OJT نام برده می‌شود.

علاوه بر کارمندان استخدام شده، شرکت‌ها به سیستم آموزشی وابسته هستند تا بتوانند به طور روزمره به توانمندسازی کارکنان کمک کنند. این سیستم صدها سال است کار می‌کند. اما امروزه دنیا در حال دگرگون شدن است. سرعت ادغام یادگیری ماشین در شرکت‌ها و صنایع نسبت به موسسات آموزشی که کارکنان را در این زمینه توانمند می‌سازد بسیار افزایش‌یافته است. این امر تا حدی به این دلیل است که این حوزه آموزش به‌کندی حرکت می‌کنند. این موسسات درنهایت دو انتخاب دارند. یا بر روش‌های کلاسیک متکی باشند و با آموزش ضمن خدمت مسائل را حل کنند و یا سازگاری و انطباق پیدا کنند و روندهای جدید را پی بگیرند.

ایده‌ی آمازون

مؤسسات دانشگاهی عمدتاً به سمت تکنیک‌های کلاسیک اثبات‌شده برای آموزش تمایل دارند و البته این کار صحیحی است. در حال حاضر آمازون در حال فراهم‌کردن دوره‌های آموزش در دانشگاه یادگیری ماشین خود است. با این کار آن‌ها حتی قبل از زمان مصاحبه می‌توانند به آموزش بسیاری از کارمندانی که قرار است استخدام کنند بپردازند. این کار به هر دو طرف یعنی استخدام‌شوندگان و استخدام‌کنندگان کمک می‌کند. از یک‌سو کارمندان مهارت‌جو می‌توانند مطالب بسیار مفیدی را قبل از مصاحبه‌های شغلی خود بیاموزند و در انتخاب شغل احساس امنیت بیشتری کنند. از طرف دیگر، آمازون و شرکت‌های مشابه می‌توانند در مصاحبه‌ها به شکل بهتری در مورد توانایی‌های افراد قضاوت کنند. همچنین این کار باعث می‌شود توسعه‌دهندگان مباحث یادگیری ماشین را از طریق حل مسائل واقعی که خود آمازون نیز با آن‌ها درگیر است یاد بگیرند.
تاکنون فقط سه دوره دانشگاه یادگیری ماشین آمازون منتشر شده است. زبان طبیعی، بینایی ماشین و tabular data. با این‌وجود، تا پایان سال ۲۰۲۰ تعداد بیشتری از این دوره‌ها در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و با شروع سال ۲۰۲۱ همه این مطالب را در اختیار خواهند داشت. این دوره‌ها شامل ۳۰ سرفصل است که درمجموع بیش از ۴۵ ساعت ویدیوی آموزشی را دربر می‌گیرد. همچنین فایل‌های تمرینی و تکمیلی نیز همراه این مجموعه وجود دارد. تا مدت‌ها این مجموعه‌های آموزشی فقط در دسترس کارمندان این شرکت قرار داشت اما اکنون همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

آمازون
دسترسی علاقمندان به این مجموعه‌های آمورشی رایگان است و در آخر افراد می‌توانند در آزمون استاندارد نهایی آمازون نیز شرکت کنند و با پرداخت مبلغ ۳۰۰ دلار از آمازون گواهینامه رسمی دریافت کنند. از سال ۲۰۰۶، آمازون ارائه‌دهنده جامع‌ترین و گسترده‌ترین سیستم‌عامل ابری جهان است که بیش از ۹۰ سرویس معروف را برای برنامه‌های محاسبه، ذخیره‌سازی، شبکه‌سازی، پایگاه داده، تجزیه‌وتحلیل، خدمات برنامه، استقرار، مدیریت، توسعه‌دهنده، موبایل، اینترنت اشیا (IoT) ، هوش مصنوعی و … ارائه می‌کنند. این شرکت بیش از ۲۰ سال است که از یادگیری ماشین استفاده می‌کند.

برنت پرنس، از دانشمندان شاغل در آمازون و مدیر دانشگاه یادگیری ماشین می‌گوید: «دانشگاه یادگیری ماشین از اینجا شروع شد که پیدا کردن افرادی که در یادگیری ماشین تخصص کافی داشته باشند سخت بود و دانشگاه‌ها نیز نمی‌توانند دانشجویی با مهارت‌های یادگیری ماشین را که موردنیاز آمازون است پرورش دهند. او در مورد برنامه‌های پیش رو می‌گوید: زمانی که کلاس‌های ما عمومی شوند و دوره‌ها در اختیار همه قرار بگیرند ما در جامعه علمی در موضوع یادگیری ماشین مشارکت می‌کنیم و یادگیری ماشین را دموکراتیک‌تر می‌کنیم.” او می‌افزاید این دوره تنها مختص به افرادی با مدارک دانشگاهی یا زمینه کاری مرتبط نیست و این ابتکار عمل ما در جهت ارائه برنامه‌های درسی به‌صورت آنلاین گامی بزرگ در راستای کاهش موانع برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، دانشجویان و دیگر افرادی است که می‌خواهند یادگیری عملی ماشین را شروع کنند.

نظرات و بازخوردها

محیط‌های دانشگاهی مدت زیادی است که نسبت به تحقیقات یادگیری ماشین روی خوش‌نشان داده‌اند. این موضوع در مورد جنبش نرم‌افزار منبع‌باز نیز صادق است. دوره‌های دانشگاه یادگیری ماشین برای این هستند تا کاربردهای عمومی یادگیری ماشین و فضای نرم‌افزار ارائه دهند. بااین‌حال، هنگامی ‌که دوره‌های خود را طی می‌کنید، ممکن است همچنان مشتاق باشید تا در مورد خدمات مشابه به‌روز باشید. برای اینکه به‌عنوان یک متخصص یادگیری ماشین در بازار شناخته شوید باید در نشان دادن مهارت یادگیری ماشین مستقل از الگوریتم، زبان، چارچوب و ارائه‌دهنده سیستم‌عامل، انعطاف‌پذیر نیز باشید.

دوره‌های آنلاین اکنون به‌صورت رایگان در aws.training/machinelearni در دسترس است و شما فقط هزینه خدمات مورداستفاده در آزمایشگاه‌ها و امتحانات را در طول آموزش خود پرداخت می‌کنید.

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.