آزارهای اینترنتی
اخبارهوش مصنوعی در جهان

اینستاگرام برای کاستن از آزارهای اینترنتی از ابزارهای جدید هوش مصنوعی استفاده می‌کند

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  فیس‌بوک در به‌روزرسانی‌های جدید اینستاگرام توجه ویژه‌ای به ایمن نگه‌داشتن کودکان از آزارهای اینترنتی داشته است. ازجمله مهم‌ترین این به‌روزرسانی‌ها، دشوار کردن ارسال پیام مستقیم از بزرگسالان به نوجوانان، ترغیب ایجاد اکانت‌های خصوصی، و فرستادن اخطارهای ایمنی در دایرکت اینستاگرام است.

  بسیاری از تغییرات جدید در بخش پیام مستقیم رخ داده است؛ جایی که کاربران اینستاگرام می‌توانند به‌صورت خصوصی با دیگر کاربران اینستاگرام و فیس‌بوک گفت‌وگو کنند. در این بخش اینستاگرام می‌کوشد با افزایش استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی سن واقعی کاربران را تشخیص دهد.

  از ویژگی‌های جدید، بستن راه ارسال پیام بزرگسالان به افراد زیر هجده سالی است که از قبل آن‌ها را دنبال نمی‌کنند. در این شرایط کاربر بزرگسال پیامی ازسوی اینستاگرام دریافت می‌کند که امکان فرستادن پیام مستقیم وجود ندارد.

  به‌گفته‌ اینستاگرام: «این ویژگی بر کار ما روی پیش‌بینی سن افراد با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشین و سنی که افراد هنگام ثبت‌نام به ما می‌دهند متکی است. هم‌زمان که به‌سمت رمزگذاری سرتاسری حرکت می‌کنیم، در حال بررسی ویژگی‌هایی هستیم که از حریم خصوصی افراد محافظت می‌کند و بدون دسترسی به محتوای پیام‌های مستقیم آن‌ها را ایمن نگه می‌دارد».

  از اقدامات دیگر شرکت فیس‌بوک برای مقابله با آزارهای اینترنتی ، اعلان‌هایی است که برای نوجوانان فرستاده می‌شود و آن‌ها را تشویق می‌کند تا در گفت‌وگو با بزرگسالان محتاط باشند. به‌گفته‌ اینستاگرام، کاربران نوجوان زمانی این اعلان را دریافت می‌کنند که «بزرگسالی که رفتاری مشکوک داشته است با آن‌ها در پیام خصوصی در حال تعامل باشد»

  هوش مصنوعی این داده ها را جمع‌آوری و تحلیل می‌کند. آن‌طور که این شرکت توضیح داده است، مثلاً این اطلاعات می‌توانند بگویند که آیا بزرگسالی تعداد زیادی درخواست چت یا دوستی به افراد زیر هجده سال فرستاده است یا نه.

  آزارهای اینترنتی

  همچنین اینستاگرام کار را برای بزرگسالانی که در پیدا کردن اکانت نوجوانان رفتار‌های مشکوکی از خود نشان می‌دهند سخت‌تر کرده است. این کار ازطریق بلاک کردن آن‌ها از «کاربران پیشنهادی» یا مسدود کردن آن‌ها از بخش جست‌وجوی اینستاگرام یا تبReel  (که مربوط به تیک‌تاک است) انجام می‌شود.

  دست‌آخر، اینستاگرام با فرستادن پیامی درباره‌ مزایای داشتن اکانت خصوصی و یادآوری برای چک کردن تنظیمات حساب کاربری، نوجوانان را تشویق می‌کند تا اکانت‌های خصوصی داشته باشند.

  به‌گفته‌ اینستاگرام خطر آزارهای اینترنتی بسیار جدی است و این پلتفرم در ماه‌های آینده ویژگی‌های جدید و تنظیماتِ خصوصی بیشتری را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

  اینستاگرام در حال مبارزه بی‌سابقه با سوءاستفاده‌گران جنسی است که از این پلتفرم برای ارتباط گرفتن با کودکان و نوجوانان استفاده می‌کنند. بنابر آمار سال ۲۰۱۹، در سال گذشته جرائم مربوط به مسائل جنسی یک‌سوم افزایش یافته است، چرا که کودک‌آزاران برای هدف قرار دادن کودکان به سراغ اینستاگرام آمده‌اند.

  در دو سال گذشته در جرائم اینترنتی مربوط به مسائل جنسی در هفتاد درصد موارد از اپلیکشین‌های وابسته به شرکت فیس‌بوک (فیس‌بوک، پیام‌رسان فیس‌بوک، واتس‌اپ و اینستاگرام) و اسنپ چت استفاده شده است. به صورت خاص، در یک‌چهارم از این موارد از اینستاگرام استفاده شده است. از مواردی که سن کاربران در دسترس است، یک نفر از پنج قربانی یازده سال یا پایین‌تر از آن بوده است. این موارد نقض آشکار قوانین مربوط به شرایط سنی استفاده از اینستاگرام است که این شبکه‌ اجتماعی امیدوار است این مشکل را رفع کند.

  یک‌سوم از جوانان و نوجوانان نیز علائم اعتیاد به گوشی‌های هوشمند دارند. بنابر اظهارنظر خود این جوانان، آن‌ها کنترلی بر میزان استفاده از این دستگاه‌ها را ندارند و اگر دسترسی‌شان به گوشی‌های هوشمند مختل شود دچار اضطراب می‌شوند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  با سه ربات رزمی مبتنی بر هوش مصنوعی ایران آشنا شوید

  مقاله قبلی

  مجوز ایجاد رشته «هوش مصنوعی در علوم پزشکی» در ایران صادر شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.