مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت
اخبار

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از مجموعه پارت و مرکز تحقیقات هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه
  شرکت دانش‌بنیان پارت روز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه، میزبان دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بود. در این دیدار که با حضور دکتر علی رسولی‌زاده مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت همراه بود، دکتر ستاری از بخش‌های مختلف پارت از جمله مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت بازدید و از سامانه‌های هوش مصنوعی ساها، سهاب، هوشیو، سرویس پنل‌های پهبادی و همچنین کتاب بوم‌شناسی هوش مصنوعی رونمایی کرد.

  این بازدید در ساعت ۱۴:۳۰ شروع شد و در ابتدای آن متخصصان مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت توضیحاتی را در مورد پیشرفت هوش مصنوعی در کشور و پروژه‌های کنونی و آتی این مرکز ارائه کردند. دکتر ستاری با تاکید بر پیشرو بودن ایران در حوزه ICT افزود:
  شرکت پارت از شرکت‌های بزرگ این حوزه است که دارای محصولات و سرویس‌هایی با قابلیت صادرات است و باید مورد حمایت بیشتری قرار بگیرد و با این روند، قطعا سال آینده رشد چند برابری را تجربه خواهد کرد.

  دکتر ستاری بومی‌بودن هوش مصنوعی را مهم ارزیابی کرد و گفت برخی از سرویس‌ها باید حتما داخلی باشند چون به زبان فارسی و لهجه‌های محلی حساس هستند و نیاز است برای بهره‌برداری از سرویس‌های داخلی، هوش مصنوعی بیش از پیش توسعه یابد.

  مرکز تحقیقات هوش مصنوعی

   

  همچنین در این مراسم دکتر علی رسولی‌زاده به سرمایه‌گذاری ۷ ‌ساله پارت به میزان ۱۵ میلیارد تومان در زیرساخت فناوری و فراهم‌کردن توان پردازشی بیش از ۵۰۰ ترافلاپس و ایجاد تیم‌های بزرگ و متخصص هوش مصنوعی اشاره کرد. مدیرعامل پارت  با بیان اینکه در حال حاضر  ۱۰۰ نفر متخصص هوش مصنوعی در این مرکز مشغول به کار هستند افزود نرخ رشد نیروی متخصص هوش مصنوعی در پارت سالانه ۵۰ نفر است.

  مدیر عامل مجموعه پارت در معرفی سامانه‌های تولید شده، “سهاب” را به عنوان نخستین مارکت‌پِلِیس حوزه هوش مصنوعی معرفی کرد و در توضیح “ساها” گفت سامانه احراز هویت غیرحضوری است که با استفاده از هوش مصنوعی پیاده‌سازی شده و کاربردهای فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک‌ها و آزمون‌ها دارد. رسولی‌زاده در ادامه از هوشیو به عنوان پایگاه جامع محتوایی در حوزه هوش مصنوعی نام برد. این سامانه اطلاعات و آموزش‌های متنوعی را در حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. همچنین سامانه معاملات الگوریتمی آیکوانت که برای فعالان بازار سرمایه توسعه داده شده است و سرویس پنل‌های پهبادی از دیگر محصولاتی بودند که معرفی شدند. در انتهای این مراسم از سومین شماره سا‌لنامه «بوم‌شناسی هوش مصنوعی» رونمایی شد. این سالنامه روندها و شرکت‌های هوش مصنوعی در ایران را بررسی می‌کند و به مقایسه‌ی آن با بازار جهانی می‌پردازد.

  مجموعه دانش بنیان پارت امیدوار است این بازدیدها دریچه‌ای نوین را به سوی هوشمندسازی فرایندهای زندگی باز کند و بتواند به عنوان بزرگ‌ترین مرکز هوش مصنوعی کشور، فضایی را برای تعامل متخصصان و مخاطبان این حوزه فراهم آورد.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  چهارمین مدرسه پیشرفته در محاسبات هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  فراخوان مشارکت در پروژه‌ های هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.