مطالبه رهبر معظم
اخبار

لزوم تخصیص بودجه با هدف تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از جهان نیوز، این سرویس خبری با توجه به مطالبه رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه هوش مصنوعی در کشور، به گفتگو با مهندس مستخدمین حسینی پرداخته است. ایشان از مدیران بخش خصوصی در زمینه هوش مصنوعی است.

  مهندسی حسینی برای آغاز تحلیل خود در زمینه نحوه تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب، معتقدند برای رسیدن به نقطه مطلوب و تحقق خواسته مبارک ایشان باید سه محور را در نظر داشته باشیم. نخست، اقتصاد دانش‌بنیان. دوم، فناوری‌های هوش مصنوعی. سوم، ضرورت حضور نخبگان و متخصصین هوش مصنوعی. ایشان تأکید داشتند آینده‌نگری رهبر انقلاب در زمینه هوش مصنوعی دلگرمی بسیاری در جامعه ایجاد کرده و باعث شده است تا کنشگران این عرصه به نحو جدی‌تر درباره آینده بیندیشند.

  ایشان ادامه دادند علاوه بر آن باید آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی و نیز حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد. خاصه آنکه در بودجه ۱۴۰۱ نیازمند تخصیص سهم جدی به این موضوع هستیم. مهندس حسینی ادامه دادند که شرکت‌های دانش‌بنیان دروازه ورود به جمع کشورهای پیشرفته به حساب می‌آیند و همان‌طور که امروز مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است که به شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش یابند، باید در دانش‌بنیان بودن شرکت‌ها نیز سخت‌گیری‌های لازم انجام شود.

  مطالبه رهبر معظم

  ایشان تأکید کردند که کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با بیانیه‌ای که در این زمینه صادر کرد، توانست هم‌افزایی و شفاف‌سازی در زمینه نحوه عملکرد و برنامه‌ریزی برای هوش مصنوعی در کشور ایجاد کند. به نظر مهندس حسینی، موفقیت در تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب دور از ذهن نیست، اما برای تحقق سریع‌تر آن باید بودجه و نیروی انسانی کافی در اختیار داشت.

  اگر چه در حال حاضر در جهان در زمینه رباتیک جایگاه خوبی داریم، اما رفته‌رفته باید در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء نیز زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم. به نظر ایشان برای این موضوع، همان‌طور که گفته شد آموزش از پایه بسیار اهمیت دارد. در واقع جهان دیجیتالی آینده ترکیبی از فناوری‌های هوش مصنوعی، رباتیک و اینترنت اشیاء خواهد بود.

  بعد از آنکه نخستین گام، یعنی آموزش نسل جوان برداشته شد، ضرورت تعامل مدیران و متخصصین این حوزه اهمیت پیدا می‌کند. به طور مثال می‌توان پروژه‌های آزمایشی هوش مصنوعی را در شهر اجرا کرد و با این کار همکاری‌های تنگاتنگی بین مسئولین و متخصصین ایجاد شود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی به‌مثابه ابزار فهم قرآن

  مقاله قبلی

  سرعت دادن به شبکه های عصبی عمیق

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.