اخبار

هوش مصنوعی به تنقیح دوازده هزار قانون می‌پردازد

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، خبر از در دست اجرا بودن و ادامه طرح تنقیح دوازده هزار قانون با استفاده از هوش مصنوعی داد.

این خبر که در جلسه دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با معاونت‌های پارلمانی دولت مطرح گردید، مکمل اخبار دیگری است که در گذشته در مورد بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی در مجلس منتشر شده بود.

محمدباقر قالیباف، در مورد اهمیت تنقیح قوانین و نقش هوش مصنوعی در این امر چنین توضیح داد: سیاست‌های کلان قانون‌گذاری، یکی از مسائل بااهمیت و مورد توجه به شمار می‌رود که در این بین مسئله تنقیح قانون‌ها از موضوع‌های بسیار مهم و اثرگذاری است که ما در مجلس آن را در دست بررسی داریم. البته در طی سال‌های گذشته نیز بحث تنقیح قوانین در مجلس وجود داشته است؛ ولی الان به این نتیجه رسیده‌ایم که از مسیر‌های قبلی نمی‌توانیم در این زمینه به موفقیتی که مورد انتظار است دست پیدا کنیم؛ زیرا اقداماتی که اشخاص، یعنی نیروهای انسانی، به انجام می‌رسانند همیشه در معرض سهو و خطا قرار دارد. به همین دلیل در حدود ۴ ماه است که از طریق هوش مصنوعی در حال تنقیح دوازده هزار قانون هستیم تا بتوانیم قوانین را در قالب طبقه‌بندی دقیق و به‌روز‌شده به جامعه ارائه کنیم.

او در بخش‌ دیگر سخنانش در دیدار با معاونت‌های پارلمانی دولت، بر این نکته که هیچ‌‌وقت هماهنگی میان مجلس و دولت تا این اندازه ضرورت نداشته است تأکید کرد و گفت: در حال حاضر جبهه انقلاب اسلامی در شرایطی است که راهی جز موفقیت در پیش ندارد. موفقیتی که انقلاب اسلامی، کشور و مردم نیازمند آن هستند. البته همان‌طور که بار‌ها بر این موضوع تأکید کرده‌ام باید توجه داشت که صرفِ هماهنگی بین مجلس و دولت هرچند شرط لازم است، اما شرط کافی به حساب نمی‌آید.

با توجه به هوشمندسازی مشاغل در آینده: مجوز آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد صنعت ساختمان در کشور صادر شد

تنقیح

رئیس مجلس شورای اسلامی، هماهنگی دولت و مجلس را در صورت ایجاد هم‌افزایی و ذی‌نفع شدن مردم از این هم‌افزایی ارزشمند قلمداد کرد و ابراز نمود: در حال حاضر مردم ایران در شرایطی دشوار قرار گرفته‌اند و بیشتر آن‌ها کاری به مجلس یا دولت به تنهایی ندارند و به دنبال رسیدن به رفاه و آرامش هستند. مردم در شرایط فعلی در صورت به دست آمدن هر گونه موفقیتی، آن را به پای مجلس و دولت می‌نویسند و در صورت شکست نیز باز این گونه خواهد بود. ما به معنی واقعی و به جهت کارکردی، رویکردی و باور‌ها همگی در یک قایق نشسته‌ایم و باید همه به یک سمت پارو بزنیم و اگر هدف‌گذاری صحیح داشته باشیم، انرژی‌های ما با رفتن به بی‌راهه تلف نخواهد شد.

او با غیرقابل دفاع دانستن وضع گرانی‌ها در کشور بیان کرد: آیا می‌توانیم به مردم بگویم که این موضوع فقط مربوط به دولت بوده است و به مجلس ربطی ندارد؟ گذشته از اینکه وجدان به ما اجازه اظهار کردن چنین مطلبی را نمی‌دهد، در صورت بیان آن نیز مردم این سخنان را قبول نمی‌کنند. مجلس و دولت در کنار یکدیگر باید به کار و تلاش بپردازند تا موفق شوند با همکاری هم مشکلات مردم را از میان بردارند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هوش مصنوعی در خدمات مالی: کاربردها و مزایا

مقاله قبلی

محدودیت استفاده از یادگیری ماشین در تصویربرداری پزشکی به دلیل چالش‌های تحقیقاتی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.