جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 هوش مصنوعی به تنقیح دوازده هزار قانون می‌پردازد

هوش مصنوعی به تنقیح دوازده هزار قانون می‌پردازد

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، خبر از در دست اجرا بودن و ادامه طرح تنقیح دوازده هزار قانون با استفاده از هوش مصنوعی داد.

این خبر که در جلسه دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با معاونت‌های پارلمانی دولت مطرح گردید، مکمل اخبار دیگری است که در گذشته در مورد بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی در مجلس منتشر شده بود.

محمدباقر قالیباف، در مورد اهمیت تنقیح قوانین و نقش هوش مصنوعی در این امر چنین توضیح داد: سیاست‌های کلان قانون‌گذاری، یکی از مسائل بااهمیت و مورد توجه به شمار می‌رود که در این بین مسئله تنقیح قانون‌ها از موضوع‌های بسیار مهم و اثرگذاری است که ما در مجلس آن را در دست بررسی داریم. البته در طی سال‌های گذشته نیز بحث تنقیح قوانین در مجلس وجود داشته است؛ ولی الان به این نتیجه رسیده‌ایم که از مسیر‌های قبلی نمی‌توانیم در این زمینه به موفقیتی که مورد انتظار است دست پیدا کنیم؛ زیرا اقداماتی که اشخاص، یعنی نیروهای انسانی، به انجام می‌رسانند همیشه در معرض سهو و خطا قرار دارد. به همین دلیل در حدود ۴ ماه است که از طریق هوش مصنوعی در حال تنقیح دوازده هزار قانون هستیم تا بتوانیم قوانین را در قالب طبقه‌بندی دقیق و به‌روز‌شده به جامعه ارائه کنیم.

او در بخش‌ دیگر سخنانش در دیدار با معاونت‌های پارلمانی دولت، بر این نکته که هیچ‌‌وقت هماهنگی میان مجلس و دولت تا این اندازه ضرورت نداشته است تأکید کرد و گفت: در حال حاضر جبهه انقلاب اسلامی در شرایطی است که راهی جز موفقیت در پیش ندارد. موفقیتی که انقلاب اسلامی، کشور و مردم نیازمند آن هستند. البته همان‌طور که بار‌ها بر این موضوع تأکید کرده‌ام باید توجه داشت که صرفِ هماهنگی بین مجلس و دولت هرچند شرط لازم است، اما شرط کافی به حساب نمی‌آید.

تنقیح

رئیس مجلس شورای اسلامی، هماهنگی دولت و مجلس را در صورت ایجاد هم‌افزایی و ذی‌نفع شدن مردم از این هم‌افزایی ارزشمند قلمداد کرد و ابراز نمود: در حال حاضر مردم ایران در شرایطی دشوار قرار گرفته‌اند و بیشتر آن‌ها کاری به مجلس یا دولت به تنهایی ندارند و به دنبال رسیدن به رفاه و آرامش هستند. مردم در شرایط فعلی در صورت به دست آمدن هر گونه موفقیتی، آن را به پای مجلس و دولت می‌نویسند و در صورت شکست نیز باز این گونه خواهد بود. ما به معنی واقعی و به جهت کارکردی، رویکردی و باور‌ها همگی در یک قایق نشسته‌ایم و باید همه به یک سمت پارو بزنیم و اگر هدف‌گذاری صحیح داشته باشیم، انرژی‌های ما با رفتن به بی‌راهه تلف نخواهد شد.

او با غیرقابل دفاع دانستن وضع گرانی‌ها در کشور بیان کرد: آیا می‌توانیم به مردم بگویم که این موضوع فقط مربوط به دولت بوده است و به مجلس ربطی ندارد؟ گذشته از اینکه وجدان به ما اجازه اظهار کردن چنین مطلبی را نمی‌دهد، در صورت بیان آن نیز مردم این سخنان را قبول نمی‌کنند. مجلس و دولت در کنار یکدیگر باید به کار و تلاش بپردازند تا موفق شوند با همکاری هم مشکلات مردم را از میان بردارند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.