پنل‌های دیواری
اخبار

تولید پنل‌های دیواری در کشورمان به کمک هوش مصنوعی به خودکفایی رسید

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، یکی از واحدهای تولیدی پنل‌های دیواری توانسته است به کمک دانشمندان ایرانی و با کاربست هوش مصنوعی در فرایند تولید این پنل‌ها، این محصول را انبوه‌سازی کرده و کشور را از واردات نمونه‌های خارجی آن بی‌نیاز گرداند.

  همچنین، مهندس کمال صراف‌نژاد، مدیرعامل این واحد تولیدی، در ضمن مصاحبه‌ای که با خبرنگار این خبرگزاری داشت اظهار کرد که از این دست از پنل‌ها می‌توانیم در ساخت سوله‌های صنعتی استفاده کنیم. او در ادامه افزود که متخصصین کشورمان موفق شدند، تا با کاربست هوش مصنوعی، پنل‌های دیواری با‌کیفیت‌تر و دارای مزیت‌های قابل‌رقابت با نمونه‌های خارجی تولید کنند، به‌نحوی که علاوه بر کاربرد در واحدهای صنعتی، می‌توان از این پنل‌ها در ساخت اتاق‌های تمیز، جهت تولید و تزریق واکسن یا حتی ساخت خانه‌های ایمن در برابر زلزله و آتش‌سوزی استفاده کرد.

  به گفته این تولیدکننده، به همت متخصصان هوش مصنوعی کشورمان، با به‌کارگیری فناوری‌های نوظهور در تولید پنل دیواری، امروزه می‌توانیم تا ۱۵ هزار متر، به طور روزانه از این محصول را تولید کنیم و قاطعانه، بازار داخلی را به‌راحتی پوشش دهیم. وی همچنین افزود که به دلیل مزیت نسبی در تولید این محصول و قیمت اندک آن در مقایسه با سایر نمونه‌های وارداتی کشورهای اروپایی و نیز کیفیت بالای آن، این قابلیت ایجاد شده است که پنل‌های دیواری‌مان را به کشورهای دیگر، خاصه همسایگانمان نیز صادر کرده و از این طریق علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، در راستای ارزآوری و تولید ثروت نیز گام‌های مهمی برداریم.

  مهندس محسنی، مدیر این واحد تولیدی با تأکید بر ویژگی ضدحریق بودن این محصول اشاره داشت که این پنل‌ها عایق بسیار خوبی برای آب‌وهوا به‌حساب می‌آیند و نیز مقاومت لازم را در برابر حریق خواهند داشت. وی در ادامه افزود که به لطف کاربست هوش مصنوعی در فرایند ساخت این محصول، تمامی مراحل تولید آن به طور اتوماتیک و هوشمندانه انجام و مدیریت می‌شود.

  این پنل‌ها جزو محصولات پرکاربرد و سازه‌های زیرساختی به‌حساب می‌آیند که از آن می‌توان در ساخت و عایق‌بندی نفوذناپذیر منازل مسکونی، ساخت سریع بیمارستان‌ها در شرایط بحرانی نظیر شیوع کرونا، جلوگیری از نفوذ رطوبت در فضای آزمایشگاهی و کاربردهای بسیاری که می‌تواند در صنعت ساخت‌وساز داشته باشد، استفاده کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۳]

  رویداد بین‌المللی رایگان هوش مصنوعی و مراقبت‌های بهداشتی

  مقاله قبلی

  برنامه‌ریزی‌های لازم در سطح ملی برای همگرایی هوش مصنوعی و فناوری نانو آغاز شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.